EST ENG
Eesti Kooriühing
Uudiste arhiiv
Ürituste kalender
Oktoober 2019
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Peatselt toimumas
19.10 VII Eesti noorte koorijuhtide konkursi FINALISTIDE KONTSERT
19.10 Eesti Naislaulu Seltsi 25. aastapäeva tähistamine Pärnu Kontserdimajas
19.10
20.10 Eesti Segakooride Liit 25: Cyrillus Kreegi Reekviem c-moll
20.10 Eesti Segakooride Liit tähistab 20. oktoobril oma 25. tegevusaastat.

Konkurss-festivali VÕLUHÄÄL tulemused

Klassikalise häälekooliga noorte lauljate konkurss-festival „Võluhääl“ toimus kolmandat korda 22.–24. novembril 2018 Orissaares ja selle lähiümbruses. 
Festivali eesmärk on tutvustada ja õppida kasutama loomulikku ja tervet häält ning populariseerida klassikalist laulustiili. Konkurssi hindas kolmeliikmeline žürii: Dirigent ja Rahvusooper Estonia koormeister Elmo Tiisvald, metsosopran Kai Rüütel ning pianist – repetiitor Piia Paemurru. 
“Võluhääl” laienes ka Saaremaa valla piires: festivalikontserdid toimusid Muhus, Tornimäel ning Kaali Trahteri sammassaalis. Viimases toimus pidulik kontsert-õhtusöök “Lendutõus”, mille menüü oli inspireeritud muusikast ja noortest lauljatest.
Konkurss-festival “Võluhääl” on üle kogu Eesti tuntuks saanud oma arendavate töötubadega. Seekord viisid neid läbi:
- Haide Männamäe ja Toomas Tross (Piip ja Tuut) – “Kuidas tulla toime esinemisnärviga”
- Pianist-repetiitor Piia Paemurru - “Loomingulise õhkkonna ja koostöö loomine laulja, vokaalpedagoogi ja kontsertmeistri vahel”
- Lavalise liikumise juhendaja ja koreograaf Mall Noormets “Tantsulise liikumise ja vokaalse kvaliteedi ühendamine”
 
Võluhääl 2018 võitjad: 
I vanusegrupp: 8-10 aastased
1.koht Maarja-Liis Nurja, juhendaja Tiia Puhvel, Karlova Kooli koorikool
2.koht Artjom Smirnov, juhendaja Rena Bõkova (Ahtme Kunstide Kool)
3.koht Kiiri Katrin Vingisaar, juhendaja Maarika Reimand (Viljandi Muusikakool
Eripreemiad:
Veronika Jelõkova, juhendaja Maria Kondratjeva – julge ja artistliku esituse eest (Tallinna Tondiraba huvikool)
Kaspar Tolli, juhendaja Elve Erm – ilusa ja puhta esituse eest (Laulustuudio Lõoke)
Luisa Uustulnd, juhendaja Elve Erm – parima eesti keele kasutuse eest (Laulustuudio Lõoke)
Marii Heleen Matesen, juhendaja Külli Kiivet – parima a cappella eest (Tallinna Muusikakeskkool)
Meribel Tšetšotka, juhendaja Sirje Grauberg – suure klassikalise laulu potentsiaali eest (Paide Muusika- ja Teatrimaja) 

II vanusegrupp: 11-13 aastased
1.koht Silver Piiroja, juhendaja Triin Ella (Tallinna Muusikakeskkool)
2.koht Aleksander Aruoja, juhendaja Thea Paluoja (Rapla Laulustuudio)
3.koht Oliver Leppik, juhendaja Helle Rand (Kuressaare Gümnaasiumi huvikool Inspira) 
Eripreemiad:
Karl-Vahur Vingisaar, juhendaja Maarika Reimand – musikaalse ja positiivse esituse eest (Viljandi Muusikakool)
Emma Sepp, juhendaja Maarika Reimand – isikupärase väljendusrikkuse eest (Viljandi Muusikakool)
Anette Ella, juhendaja Thea Paluoja – loomuliku esituse eest (Rapla Laulustuudio)
Iris Sepping, juhendaja Anne Kann – väga siira, viimistletud ja loomuliku esituse eest (Orissaare Muusikakool)
Carola Kaaver, juhendaja Aita Kaaver – Schuberti Hällilaulu ilusa esituse eest (Pärnu Kunstide Maja)
Lee Holm, juhendaja Tiia Puhvel – kandva hääle eest (Tartu Karlova Kooli koorikool)
Oskar Kiilberg, juhendaja Triin Ella – sisutiheda ja vaheldusrikka esituse eest (Tallinna Muusikakeskkool) 

III vanusegrupp: 14-16 aastased
1.koht Annabel Soode, juhendaja Maria Listra (Tallinna Vanalinna Hariduskolleegium, Hanna-Liina Võsa Muusikalikool)
2.koht Parvin Tiks, juhendaja Tiia Puhvel (Tartu Karlova Kooli koorikool)
3.koht Sander Pärn, juhendaja Tiia Puhvel (Tartu Karlova Kooli koorikool)
Eripreemiad:
Joanna-Maria Suurmets, juhendaja Tiia Puhvel – parima rahvalaulu eest (Tartu Karlova Kooli koorikool)
Anita Lupina, juhendaja Rena Bõkova – Bortnjanski arietta kauni esituse eest (Ahtme Kunstide Kool) 

IV vanusegrupp: 17-19 aastased
1.koht Karl-Markus Kaiv, juhendajad Tiia Puhvel ja Taavi Tampuu (Tartu Karlova Kooli koorikool)
2.koht Tõnis Sarap, juhendaja Triin Ella (Tallinna Muusikakeskkool)
3.koht Annaliis Telgmaa, juhendaja Kädy Plaas-Kala (Tallinna Muusikakeskkool) 
Eripreemiad:
Anastasia Šepilenko, juhendaja Triin Ella – ilmeka ja mõtestatud esituse eest (Tallinna Muusikakeskkool)
Kert Markus Valdek, juhendaja Thea Paluoja – muusikateatri lootuse eest (Rapla Laulustuudio)
Alger Ahuna, juhendaja Tiia Puhvel – väga sümpaatse esinemise eest (Tartu Karlova Kooli koorikool)
Mari Roos, juhendajad Külli Kiivet ja Kristina Vähi – rahvalaulu esituse eest (Tallinna Muusikakeskkool) 

Juhendaja preemia:
Triin Ella (Tallinna Muusikakeskkool) 
Kontsertmeistri preemia: Kaur Pennert (Tallinna Muusikakeskkool, Paide Muusika- ja Teatrimaja) 
Konkurss-festivalist “Võluhääl” on saanud oodatud festival, kuhu püüdlevad paljud noored ja nende juhendajad üle Eesti ning festivalilt lahkudes on osavõtjad täis indu ja töötahet, et seda teed jätkata. 
Konkurss-festivali “Võluhääl” korraldab MTÜ Festivo koostöös Orissaare kultuuri- ja haridusasutustega. 
Konkurss-festival “Võluhääl” toimub üle aasta.


19.10.2019
17.10.2019
16.10.2019
16.10.2019
10.10.2019
09.10.2019
03.10.2019
03.10.2019
01.10.2019
01.10.2019
25.09.2019
23.09.2019
20.09.2019
18.09.2019
16.09.2019
09.09.2019
05.09.2019
05.09.2019
05.09.2019
04.09.2019
03.09.2019
03.09.2019
03.09.2019
02.09.2019
02.09.2019
30.08.2019
28.08.2019
28.08.2019
27.08.2019
26.08.2019
26.08.2019
13.08.2019
12.08.2019
08.08.2019
06.08.2019
05.08.2019
05.08.2019
05.08.2019
03.07.2019
02.07.2019
02.07.2019
01.07.2019
28.06.2019
21.06.2019
21.06.2019
17.06.2019
12.06.2019
11.06.2019
03.06.2019
03.06.2019
30.05.2019
27.05.2019
24.05.2019
24.05.2019
20.05.2019
20.05.2019
16.05.2019
15.05.2019
15.05.2019
14.05.2019
14.05.2019
09.05.2019
08.05.2019
08.05.2019
03.05.2019
03.05.2019
03.05.2019
30.04.2019
30.04.2019
29.04.2019
24.04.2019
22.04.2019
22.04.2019
18.04.2019
16.04.2019
13.04.2019
11.04.2019
10.04.2019
03.04.2019
02.04.2019
01.04.2019
26.03.2019
26.03.2019
25.03.2019
19.03.2019
18.03.2019
15.03.2019
14.03.2019
13.03.2019
04.03.2019
27.02.2019
26.02.2019
18.02.2019
14.02.2019
11.02.2019
07.02.2019
07.02.2019
07.02.2019
07.02.2019
07.02.2019
04.02.2019
04.02.2019
01.02.2019
29.01.2019
28.01.2019
26.01.2019
25.01.2019
18.01.2019
18.01.2019
18.01.2019
10.01.2019
04.01.2019
21.12.2018
19.12.2018
14.12.2018
13.12.2018
11.12.2018
05.12.2018
05.12.2018
04.12.2018
29.11.2018
28.11.2018
28.11.2018
28.11.2018
20.11.2018
20.11.2018
20.11.2018
09.11.2018
09.11.2018
08.11.2018
07.11.2018
06.11.2018
30.10.2018
22.10.2018

konkurssfestivali-vÕluhÄÄl-tulemused, Eesti Kooriühing Kooriühing kooriyhing, konkurssfestivali-vÕluhÄÄl-tulemused
Kuulutused

Kodulehe valmistamine: Amelia IT PartnerEESTI KOORIÜHING     Roosikrantsi 13, 10119 Tallinn      Telefon: 627 44 51 & 627 44 50      Faks: 627 4459     kooriyhing@kooriyhing.ee     Avatud E-R: 9.00 - 17.00