EST ENG
Eesti Kooriühing
LTP tegevustoetus
LTP arendusstipendium 2015
Kooride saavutused
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2003
  2004
  2002
  2001
Kooriühingu infokiri
Noodid ja plaadid
Ürituste kalender
Detsember 2018
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Peatselt toimumas
15.12 Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli täienduskoolitus NOODISTAMINE VABAVARALISTE VAHENDITEGA
15.12 Tartu Üliõpilassegakoori kontsert
15.12 Eesti Naislaulu Seltsi advendikontsert HELLALT HELISEDES
15.12 Musamari koorikooli kontsert JÕULUHELIN
15.12 Eesti Naislaulu Seltsi advendikontserdid JÕULUVALGUS KOIDAB

Konkurssidel auhinnalistele kohtadele tulnud koorid, puhkpilliorkestrid ja dirigendid 2013. aastal (Kooriühingu andmetel)


1. Avinurme meeskoor (dirigent Urve Tooming) – III koht Eesti meeskooride võistulaulmisel C-kategoorias

2. Eesti Koolinoorte segakoor (dirigendid Taavi Esko ja Kadri Leppoja) - I koht XIX Eesti segakooride võistulaulmisel Tartus B-kategoorias

3. Eesti Metsatöötajate Meeskoor Forestalia (dirigendid Alo Ritsing, Kadi Ritsing ja Kuno Kerge) – II koht Eesti meeskooride võistulaulmisel B-kategoorias

4. Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor (dirigendid Andrus Siimon ja Igor Nikiforov) – III koht Eesti meeskooride võistulaulmisel A-kategoorias

5. Eesti Rahvusringhäälingu Segakoor (dirigent Valter Soosalu) – III koht XIX Eesti segakooride võistulaulmisel Tartus B-kategoorias

6. Elleri Kontsertkoor (dirigent Lilyan Kaiv) – III koht XIII rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2013“ segakooride kategoorias

7. Elleri Noortekoor (dirigent Külli Lokko) – I koht ja kuldmedal noortekooride kategoorias ning IV koht ja kuldmedal folkloori kategoorias rahvusvahelisel koorifestivalil Maltal

8. EMLS üle-eestiline poistekoor KALEV (dirigendid Indrek Vijard ja Kuldar Schüts) – III koht VII Eesti poistekooride võistulaulmisel A-kategoorias

9. E STuudio tütarlastekoor (dirigendid Külli Lokko ja Küllike Joosing) – III koht XIII rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2013“ noortekooride kategoorias

10. Estonia Seltsi Segakoor (dirigent Heli Jürgenson) – I koht XIII rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2013“ segakooride kategoorias

11. Euroopa Kultuuripealinna Segakoor (dirigent Veronika Portsmuth) –
• II koht XIX Eesti segakooride võistulaulmisel Tartus B-kategoorias
• II koht ja kulddiplom kammerkooride kategoorias ning III koht ja hõbediplom rahvamuusika kategoorias Indoneesia lahtisel koorikonkursil III Asia Pacific Koorimängude raames

12. Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli puhkpilliorkester (dirigent Sirly Illak-Oluvere) – I koht summa cum laude rahvusvahelisel Euroopa noorte muusikafestivalil Neerpeltis 

13. Haapsalu Kammerkoor (dirigent Ulrika Grauberg) - II koht ja kulddiplom folkloorikategoorias XIV rahvusvahelisel koorifestivalil Budapestis

14. Haaslava Meeskoor (dirigent Kalev Lindal) – I koht Eesti meeskooride võistulaulmisel B-kategoorias

15. HaleBopp Singers (dirigent Lauri Breede) – III koht XIX Eesti segakooride võistulaulmisel Tartus A-kategoorias

16. Ingrid Kõrvits – dirigendipreemia XIII rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2013“

17. Järvamaa Tütarlastekoor (dirigendid Anne Toomistu ja Tiiu Schüts) – hõbediplom ja III koht rahvamuusika kategoorias ning hõbediplom lastekooride kategoorias rahvusvahelisel laste- ja noortekooride festivalil Bratislavas.

18. Kadri Hunt – dirigendipreemia rahvusvahelisel koorifestivalil Llangollenis

19. Kammerkoor Head ööd, vend (dirigendid Pärt Uusberg ja Külli Kiivet) –
• I koht ja parima „Tuljaku“ esituse eripreemia XIX Eesti segakooride võistulaulmisel Tartus A-kategoorias
• Grand Prix, I koht kammerkooride kategoorias ja II koht kaasaegse muusika kategoorias XIII rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2013“
• V preemia ja kuldmedal pop-jazz-folkmuusika kategoorias, VI preemia ja hõbemedal 20. sajandi koorimuusika kategoorias ning hõbemedal kaasaegse muusika kategoorias LII rahvusvahelisel Seghizzi-nimelisel koorifestivalil Gorizias

20. Kammerkoor SoLeMiJo  I koht Ohridi koorifestivalil Makedoonias.

21. Kammernaiskoor Sireen (dirigendid Tiiu Sinipalu ja Ülle Tuisk) – II koht XIII rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2013“ naiskooride kategoorias

22. Kolga-Kuusalu kammerkoor (dirigent Taavi Esko) - III koht XIX Eesti segakooride võistulaulmisel Tartus C-kategoorias

23. THK Kullo lastekoor Ellerhein (dirigendid Anneli Mäeots ja Ilona Ernes) – III koht XIII rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2013“ lastekooride kategoorias

24. Laulustuudio DO-RE-MI lastekoor (dirigent Anne Pääsuke) – hõbemedal ja II koht lastekooride kategoorias ning kuldmedal rahvalaulu kategoorias rahvusvahelisel koorifestivalil Canta al Mar Calellas

25. Maire Eliste Muusikakooli lastekoor Mariel (dirigent Maire Eliste) – kulddiplom ja noorima koori eripreemia III rahvusvahelisel koorifestivalil Kaunas Cantat lastekooride kategoorias (ainus osalenud koor selles kategoorias)

26. Miina Härma Gümnaasiumi Poistekoor (dirigent Kadri Leppoja) – II koht VII Eesti poistekooride võistulaulmisel C-kategoorias

27. Miina Härma gümnaasiumi segakoor (dirigent Kadri Leppoja) - I koht XIX Eesti segakooride võistulaulmisel Tartus D-kategoorias

28. Mitte-Riinimanda noorte- ja vilistlaskoor (dirigent Urve Uusberg) – II koht ja kulddiplom rahvamuusika kategoorias ning III koht ja kulddiplom vaimuliku muusika kategoorias V rahvusvahelisel Malta koorifestivalil

29. Musamari Koorikooli lastekoor (dirigent Tiina Mee) – I koht ja kuldmedal lastekooride superior kategoorias, esikoht ja kuldmedal laste rahvamuusika kategoorias ning kuldmedal laste vaimuliku muusika kategoorias (ainus osalenud koor selles kategoorias) XLI rahvusvahelisel koorifestivalil Olomoucis

30. Naiskoor Emajõe laulikud (dirigent Vilve Maide) – I koht ja kulddiplom kaasaegse muusika kategoorias ning II koht ja kulddiplom rahvamuusika kategoorias III rahvusvahelisel koorifestivalil Kaunas Cantat

31. Narva Koorikooli Poistekoor (dirigendid Svetlana Gorjušina ja Mihhail Gorjušin) - I koht VII Eesti poistekooride võistulaulmisel D1-kategoorias

32. Noorte segakoor Vox Populi (dirigent Janne Fridolin) – kaks I kohta ja kuldmedalid XLI rahvusvahelisel koorifestivalil Olomoucis segakooride ja rahvamuusika kategooriates

33. NUKU koor (dirigent Reeda Toots) – III koht XIII rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2013“ kaasaegse muusika kategoorias

34. Pärnu noortekoor (dirigendid Anne Uusna ja Elo Kesküla) - I koht XIX Eesti segakooride võistulaulmisel Tartus C-kategoorias

35. Pärnu Mihkel Lüdigi nim Meeskoor (dirigent Evelin Mei) – II koht Eesti meeskooride võistulaulmisel C-kategoorias

36. Püha Miikaeli poistekoor (dirigendid Kadri Hunt ja Maret Alango) – ühe hõbemärgiga diplom rahvusvahelisel koorifestivalil Tamperes

37. Püha Miikaeli Poistekoori 2.-3.klassi ettevalmistuskoor (dirigendid Jana Perens ja Imbi Laas) - II koht VII Eesti poistekooride võistulaulmisel D2-kategoorias

38. Raadio Laulustuudio lastekoor (dirigendid Kadri Hunt ja Kaie Tanner) – III koht lastekooride kategoorias rahvusvahelisel koorifestivalil Llangollenis

39. Rahvusooper Estonia Poistekoori õppekoor (dirigent Jaanika Kuusik) – III koht VII Eesti poistekooride võistulaulmisel D2-kategoorias

40. Rapla Ühisgümnaasiumi noortekoor Mitte-Riinimanda (dirigent Urve Uusberg) - II koht XIX Eesti segakooride võistulaulmisel Tartus D-kategoorias

41. Saaremaa Meeskoor SÜM (dirigendid Mari Ausmees ja Ester Soe) – I koht Eesti meeskooride võistulaulmisel C-kategoorias

42. Saue Poistekoor (dirigent Elviira Alamaa) – III koht VII Eesti poistekooride võistulaulmisel D1-kategoorias

43. Saue Poistekoori kontsertkoor (dirigent Elviira Alamaa) – II koht VII Eesti poistekooride võistulaulmisel B-kategoorias

44. Segakoor Endla (dirigent Toomas Voll) – III koht ja hõbemedal IV rahvusvahelisel advendi- ja jõululaulude festivalil Krakowis

45. Segakoor K.O.O.R. (dirigent Raul Talmar) – II koht XIII rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2013“ segakooride kategoorias

46. Segakoor Noorus (dirigent Maarja Helstein) – kulddiplom rahvusvahelisel koorifestivalil Gaude Cantem Poolas

47. Taavi Esko – dirigendipreemia XIX Eesti segakooride võistulaulmisel

48. Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoor (dirigent Janne Fridolin) – I koht rahvusvahelisel noorte muusikafestivalil Summa Cum Laude Viinis segakooride kategoorias

49. Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor (dirigent Ingrid Kõrvits) – I koht XIII rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2013“ naiskooride kategoorias

50. Tallinna Muusikakeskkooli Poistekoor (dirigendid Janne Fridolin ja Külli Kiivet) - II koht VII Eesti poistekooride võistulaulmisel D1-kategoorias

51. Tallinna Poistekoor (dirigendid Lydia Rahula ja Tomi Rahula) – I koht VII Eesti poistekooride võistulaulmisel A-kategoorias

52. Tallinna Poistekoori ettevalmistuskoor „Primo“ (dirigendid Angelika Kadarik ja Elina Kaasik) – I koht VII Eesti poistekooride võistulaulmisel E-kategoorias

53. Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor (dirigendid Peeter Perens ja Siim Selis) – I koht Eesti meeskooride võistulaulmisel A-kategoorias

54. Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor (dirigendid Aivar Leštšinski ja Jana Perens) –
• III koht XIII rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2013“ naiskooride kategoorias
• II koht ja diplom kahe kuldmärgiga rahvusvahelisel koorifestivalil Tamperes

55. Tallinna Tehnikaülikooli kammerkoor (dirigent Ilmars Millers) – III koht XXXI rahvusvahelisel koorifestivalil Cantonigroses

56. Tallinna Ülikooli kammerkoor (dirigendid Merike Aarma ja Sander Tamm) –
• II koht XIII rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2013“ kammerkooride kategoorias
• II koht vaimuliku muusika kategoorias ja III koht rahvamuusika kategoorias rahvusvahelisel koorifestivalil Il Canto Sul Garda Itaalias

57. Tallinna 21. Kooli poistekoor (dirigent Lydia Rahula) – I koht VII Eesti poistekooride võistulaulmisel C-kategoorias

58. Tartu Akadeemiline Meeskoor (dirigent Alo Ritsing) – II koht Eesti meeskooride võistulaulmisel A-kategoorias

59. Tartu Descartes’i Lütseumi poistekoor (dirigent Kristi Treiman) - III koht VII Eesti poistekooride võistulaulmisel C-kategoorias

60. Tartu Karlova Gümnaasiumi poiste mudilaskoor (dirigent Annelii Traks) - I koht VII Eesti poistekooride võistulaulmisel D2-kategoorias

61. Tartu laulukoor Tarbatu (dirigent Lauri Breede) - II koht XIX Eesti segakooride võistulaulmisel Tartus C-kategoorias

62. Tartu meeskoor Akadeemiline Emajõgi (dirigendid Laine Randjärv ja Karin Raamat) – III koht Eesti meeskooride võistulaulmisel B-kategoorias

63. Tartu Noortekoor (dirigendid Kadri ja Riho Leppoja) – III koht noortekooride kategoorias ja III koht vaimuliku muusika kategoorias rahvusvahelisel koorifestivalil Firenzes

64. Tartu Poistekoor (dirigendid Undel Kokk ja Annelii Traks) – II koht VII Eesti poistekooride võistulaulmisel A-kategoorias

65. Tartu Ülikooli kammerkoor (dirigent Triin Koch) – II koht XIX Eesti segakooride võistulaulmisel Tartus A-kategoorias

66. Tütarlastekoor Ellerhein (dirigent Ingrid Kõrvits) –
• II koht XIII rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2013“ noortekooride kategoorias
• II koht rahvamuusika kategoorias ja III koht naiskooride kategoorias XXXI rahvusvahelisel koorifestivalil Cantonigroses
67. Vanalinna Muusikamaja tütarlastekoor (dirigent Ave Sopp) – I koht XIII rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2013“ noortekooride kategoorias 






2013, Eesti Kooriühing Kooriühing kooriyhing, 2013
Kuulutused

Kodulehe valmistamine: Amelia IT PartnerEESTI KOORIÜHING     Roosikrantsi 13, 10119 Tallinn      Telefon: 627 44 51 & 627 44 50      Faks: 627 4459     kooriyhing@kooriyhing.ee     Avatud E-R: 9.00 - 17.00