EST ENG
Eesti Kooriühing
Kooriühingu kalender
Kooriühingu aastapreemiad
  Väljaandmise põhimõtted
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
Pikaajaline tööplaan
Kooriühingu kontserdid
Eesti konkursid ja festivalid
Laulupeod
Rahvusvaheline festivalikalender
Kontserdikalender
XVI rahvusvaheline koorifestival Tallinn 2019
XV rahvusvaheline koorifestival Tallinn 2017
XIV rahvusvaheline koorifestival Tallinn 2015
XIII rahvusvaheline koorifestival Tallinn 2013
Sünnipäevanädal 24.-30.11.12
Europa Cantat junior 6
VI noorte koorijuhtide konkurss 2014
XII noorte laulupeo ettelaulmise juhend
Ürituste kalender
Detsember 2018
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Peatselt toimumas
15.12 Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli täienduskoolitus NOODISTAMINE VABAVARALISTE VAHENDITEGA
15.12 Tartu Üliõpilassegakoori kontsert
15.12 Eesti Naislaulu Seltsi advendikontsert HELLALT HELISEDES
15.12 Musamari koorikooli kontsert JÕULUHELIN
15.12 Eesti Naislaulu Seltsi advendikontserdid JÕULUVALGUS KOIDAB

Eesti Kooriühingu 2013. aasta preemiate laureaadid

Aasta koor 2013 - Kammerkoor Head Ööd, Vend (dirigendid Pärt Uusberg ja Külli Kiivet) ja Saaremaa Meeskoor SÜM (dirigendid Mari Ausmees ja Ester Soe)
Aasta puhkpilliorkester 2013 - Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli puhkpilliorkester (dirigent Sirly Illak-Oluvere)
Aasta dirigent 2013 - Heli Jürgenson
Aasta dirigent-muusikaõpetaja 2013 - Janne Fridolin
Aasta noor dirigent 2013 - Maarja Helstein
Aasta orkestridirigent 2013 - Sirly Illak-Oluvere
Aasta toetaja 2013 - Suure-Jaani vald
Aasta korraldaja 2013 - Kaie Tanner, Sander Tamm
Aasta tegu 2013 – raamat „Kogemuste kuld. Vestlusi koorijuhtidega“
Koostööpreemia 2013 - KasTan Meedia
Üksmeelepreemia 2013 - Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool
Aasta koorihelilooja 2013 - Mart Siimer
Aasta kooriplaat 2013 – CD „Õhtul“, kammerkoor Head Ööd, Vend

Aastakontsert toimus laupäeval, 25. jaanuaril algusega kell 15 Estonia kontserdisaalis.

Aasta dirigendile andis oma eripreemia Eesti Koorijuhtide Liit ning dirigent-muusikaõpetajale Haridus- ja Teadusministeerium. Kultuuriminister Urve Tiidus andis üle tänukirjad konkurssidel edukalt osalenud kooride ja puhkpilliorkestrite dirigentidele.


Eesti Kooriühingu 2013. aasta preemiate nominendid

* sulgudes on märgitud nominendi esitaja

AASTA KOOR
1. Estonia Seltsi Segakoor (Kooriühingu muusikanõukogu)
2. E STuudio noortekoor (Kooriühingu muusikanõukogu)
3. Kammerkoor Collegium Musicale (Eesti Kammerkooride Liit)
4. Kammerkoor Head Ööd, Vend (Eesti Kammerkooride Liit)
5. Kolga-Kuusalu Kammerkoor (Veljo Tormise Kultuuriselts)
6. Noorte Segakoor Vox Populi (Noorte Segakoori Vox Populi juhatus)
7. Rahvusooper Estonia poistekoor (Eesti Meestelaulu Selts)
8. Riinimanda koorid (Rahvakultuuri Keskuse Raplamaa spetsialist Anne Ummalas)
9. Saaremaa Meeskoor SÜM (Eesti Meestelaulu Selts)
10. Tartu Noortekoor (Teater Vanemuine)


AASTA PUHKPILLIORKESTER
1. Avinurme puhkpilliorkester (Kooriühingu muusikanõukogu)
2. Big Band Tartu (Teater Vanemuine balletijuht; Laulu- ja pillimänguselts Con Vivo)
3. Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli puhkpilliorkester (Eesti Puhkpillimuusika Ühing)
4. Kaitseliidu Tallinna maleva orkester (Eesti Puhkpillimuusika Ühing)
5. Keila Linnaorkester (Keila Kultuurikeskus)


AASTA KOORIDIRIGENT
1. Lauri Breede (Eesti Meestelaulu Selts)
2. Heli Jürgenson (Kooriühingu muusikanõukogu)
3. Triin Koch (Teater Vanemuine)
4. Ingrid Kõrvits (Kooriühingu muusikanõukogu)
5. Peeter Perens (Eesti Meestelaulu Selts)
6. Ave Sopp (Kooriühingu muusikanõukogu)
7. Raul Talmar (Kooriühingu muusikanõukogu)
8. Urve Uusberg (Rahvakultuuri Keskuse Raplamaa spetsialist Anne Ummalas, Rapla Ühisgümnaasium)
9. Endrik Üksvärav (Collegium Musicale)


AASTA DIRIGENT-MUUSIKAÕPETAJA
1. Taavi Esko (Eesti Segakooride Liit)
2. Janne Fridolin (Kooriühingu muusikanõukogu)
3. Kadri Leppoja (Eesti Segakooride Liit)
4. Külli Lokko (Kooriühingu muusikanõukogu)
5. Lydia Rahula (Eesti Muusikaõpetajate Liit)


AASTA ORKESTRIDIRIGENT
1. Sirly Illak-Oluvere (Eesti Puhkpillimuusika Ühing)
2. Kaido Kivi (Kooriühingu muusikanõukogu)
3. Kalev Kütaru (Kaitseliidu Tallinna malev; Eesti Puhkpillimuusika Ühing)
4. Verner Mölder (Kooriühingu muusikanõukogu)
5. Valdo Rüütelmaa (Keila Kultuurikeskus)


AASTA NOOR DIRIGENT

1. Maret Alango (Kooriühingu muusikanõukogu)
2. Maarja Helstein (Kooriühingu muusikanõukogu)
3. Kuno Kerge (Kooriühingu muusikanõukogu)
4. Igor Nikiforov (Kooriühingu muusikanõukogu)
5. Kuldar Schüts (Eesti Meestelaulu Selts)
6. Tiiu Sinipalu (Kooriühingu muusikanõukogu)
7. Valter Soosalu (Kooriühingu muusikanõukogu)
8. Sander Tamm (Maarja Sharma, Eesti Segakooride Liit)
9. Ülle Tuisk (Kooriühingu muusikanõukogu)
10. Triin Viljus (Keila Kultuurikeskus)


AASTA KORRALDAJA
1. Collegium Musicale (Kooriühingu muusikanõukogu)
2. Erika Kõllo (Kooriühingu muusikanõukogu)
3. Sander Tamm (Eesti Kammerkooride Liit, MTÜ Stainless, Eesti Segakooride Liit, Eesti Rahvusringhääling)
4. Kaie Tanner (Eesti Meestelaulu Selts)
5. Voces Musicales (Kooriühingu muusikanõukogu)
6. Elo Üleoja (Kooriühingu muusikanõukogu)


AASTA TEGU
1. Eric Whitacre'i meistrikursus ja kontsert Eestis (Eesti Kammerkooride Liit, Eesti Segakooride Liit, Marju Pottisep)
2. Harjumaa laulu- ja tantsupidu AJAMUSTRID 1. juunil Keilas (Koorijuhtide ja Muusikaõpetajate Harjumaa Ühendus)
3. Raamat „Kogemuste kuld. Vestlusi koorijuhtidega“ (Eesti Muusikaõpetajate Liit)
4. Sotsioloogiline uuring „Minu laulu- ja tantsupidu“ ja konverents „Laulu- ja tantsupeo puudutus ajas“ (Kooriühingu muusikanõukogu)
5. Vabariiklik segakooride laulupäev ÕITSE, KASVA, ELA 15. juunil Elvas (Elva Huviala- ja Kultuurikeskus Sinilind)
6. Veljo Tormise tsükli „Unustatud rahvad“ täispikkuses esmaettekanne (Collegium Musicale)
7. Üle-eestiline meeskoor ESTOle (Eesti Meestelaulu Selts)


AASTA KOOSTÖÖPREEMIA
1. Mari Amor (Kooriühingu muusikanõukogu)
2. Kaspar Karner ja Tanel Klesment (Eesti Segakooride Liit)
3. Andres Lemba (Kooriühingu muusikanõukogu)
4. Indrek Mustimets (Eesti Naislaulu Selts)
5. Toomas Peterson (Eesti Segakooride Liit)
6. Siim Selis (Kooriühingu muusikanõukogu)


AASTA ÜKSMEELEPREEMIA

1. Art Flore (Kooriühingu muusikanõukogu)
2. Baltoscandia Tours (Kooriühingu muusikanõukogu)
3. Klounid Piip ja Tuut (Kooriühingu muusikanõukogu)
4. Saarakiri (Kooriühingu muusikanõukogu)
5. Suure-Jaani Gümnaasium (Kooriühingu muusikanõukogu)
6. Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool (Kooriühingu muusikanõukogu)


AASTA KOORIPLAAT
1. "Hingest hinge" RO Estonia poistekoor (Eesti Meestelaulu Selts, Klassikaraadio)
2. „Maarjamaa kiituslaul“ Püha Miikaeli Poistekoor (Vanalinna Muusikakool)
3. „Moonlight Express“ BigBand Tartu (Eesti Puhkpillimuusika Ühing)
4. "Nukkude laulud" NUKU koor (Eesti Segakooride Liit)
5. Politsei- ja Piirivalveorkester, Ro: toro ja Tallinna Ülikooli Meeskoor (Toomas Peterson, Eesti Puhkpillimuusika Ühing)
6. Seto sümfoonia „Peko“ (Kalevi Kammerkoor)
7. "Õhtul" Kammerkoor Head Ööd, Vend (Eesti Kammerkooride Liit)


AASTA TOETAJA
1. Elva linn ja huvikeskus Sinilind (Eesti Segakooride Liit)
2. Hotell Park Inn (Kooriühingu muusikanõukogu)
3. Sokos Hotell Viru (Kooriühingu muusikanõukogu)
4. Suure-Jaani vald (Kooriühingu muusikanõukogu)
5. Tallinna Kultuuriväärtuste Amet (Kooriühingu muusikanõukogu)
6. Tallinna Tehnikaülikool (Eesti Meestelaulu Selts)


AASTA KOORIHELILOOJA
1. Galina Grigorjeva (Kooriühingu muusikanõukogu)
2. Margo Kõlar (Kooriühingu muusikanõukogu)
3. Mart Siimer (Kooriühingu muusikanõukogu)
4. Martin Sildos (segakoor Noorus)
5. Tiina Kiilaspea (Kooriühingu muusikanõukogu)


Preemiad antakse üle laupäeval, 25. jaanuaril 2014 kell 15 Estonia kontserdisaalis.


2013, Eesti Kooriühing Kooriühing kooriyhing, 2013
Kuulutused

Kodulehe valmistamine: Amelia IT PartnerEESTI KOORIÜHING     Roosikrantsi 13, 10119 Tallinn      Telefon: 627 44 51 & 627 44 50      Faks: 627 4459     kooriyhing@kooriyhing.ee     Avatud E-R: 9.00 - 17.00