EST ENG
Eesti Kooriühing
LTP tegevustoetus
  Kollektiivide tegevustoetus
  Kollektiivijuhi õppestipendium
  Kollektiivi arendusstipendium
LTP arendusstipendium 2015
Kooride saavutused
Kooriühingu infokiri
Noodid ja plaadid
Ürituste kalender
August 2019
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Peatselt toimumas
22.08 Üle-eestiliste noortekollektiivide kontsert Räpina tuletõrjeväljakul
25.08 Lastekoori LITTLE SINGERS OF TAKARAZUKA (Jaapan) ja Eesti Raadio Laulustuudio tütarlastekoori kontsert
14.09 VOCES MUSICALES 20: PÄRT JA PÄRT
14.09
16.10 VII noorte koorijuhtide konkurss

Kollektiivi arendusstipendium

Arendusstipendiumi toel saavad valdkonnas hoogu uued algatused

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA koostöös Eesti Kooriühingu (KÜ) ja Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga viis läbi laulu- ja tantsupeo protsessis osalevate kollektiivide toetusprogrammi arendusstipendiumi taotlusvooru 2015/16. Kokku esitati stipendiumikonkursile 75 arendusprogrammi, neist 29 tööd tantsupeo ja rahvamuusika valdkonnas ning 46 tööd laulupeo valdkonnast.

Arendusstipendiumi ideekonkursi korraldamise eesmärgiks oli leida ja ellu kutsuda ideid, mis algataksid pikaajalisi ja valdkonnas olulisi arenguid, samuti ärgitada kõiki suurelt kaasamõtlema, et tänapäeval niivõrd levinud projektipõhine mõtteviis asenduks protsessipõhise nägemusega.

Laekunud arendusprogramme hindas Eesti Kooriühingu ekspertkomisjon koosseisus Ants Soots, Aivar Leštšinski, Kaie Tanner, Merike Toro, Sten Weidebaum ja Ene Vohu, lähtudes stipendiumi eesmärgist, milleks on valdkonna teadlik ja sihipärane arendamine ning pikaajalise mõjuga uuenduslike ja liikumise kestlikkust toetavate tegevuste algatamine. Kõiki laekunud taotlusi hinnates peeti silmas pakutud ideede mõju valdkonna üldisele arengule, ideede uuenduslikkust, kestlikkust, ulatust ja nähtavust, osasaajate arvu, samuti eelarve realistlikkust, läbipaistvust ja kuluartiklite põhjendatust.

Pika arutelu tulemusena jäi sõelale kaks erinevat arendusprogrammi kokku mahus 120 000 eurot:

1. Eesti Meestelaulu Seltsi poolt esitatud töö „Ärkamisaeg“, mille sisuks on noorte meeskooride liikumise arendamine ja uute kooride ellukutsumine valdkonnas, kus lauljate arv on drastiliselt vähenenud ning selle liigi säilimine küsimärgi all. Programm „Ärkamisaeg“ tugevdab meeskoori kui liigi elujõulisust ja jätkusuutlikkust, pidades silmas ka regionaalset kaasatust. Programmi oodatav tulemus on, et meeslauljate arvukus 2017. ja 2019. aasta laulupidudel on praegusega võrreldes märgatavalt kasvanud ning meeskooriliik on taas jätkusuutlik ja nähtav.
Lisainfo: alolooke@gmail.com

2. MTÜ KOOR poolt esitatud töö „101 eesti koorilaulu“
Projekti eesmärgiks on tutvustada ja jäädvustada raamat-videokogumikus 101 eesti koorilaulu ning näidata neid 2 aasta jooksul Eesti Rahvusringhäälingu ETV kanalis. Peale teleesituste lõppu antakse välja salvestatud lugude DVD kogumik, mille juurde kuulub tõlgete raamat inglise ja vene keeles. Eesmärgiks on anda laiale kuulajaskonnale võimalikult mitmekülgne ülevaade eesti koorimuusika ajaloost ja tänapäevast kõikide kooriliikide lõikes. Salvestusel jäädvustatakse erinevad koorid, kooriliigid ja kontserdipaigad üle Eesti. Programm „101 eesti koorilaulu“ aitab hoida eesti koorimuusikat avalikkuse ja meedia tähelepanu all, tutvustada vaatajatele eesti koorimuusika paremikku läbi aegade, kogumik on ka huvitavaks Eesti kultuuri visiitkaardiks. Programm on oluline valdkonna nähtavuse seisukohalt ja hõlmab kõiki kooriliike. Lisainfo: anu.merisaarx@gmail.com

Laulu- ja tantsupeo liikumises osalevate kollektiivide toetusprogrammi toimkond tänab kõiki kaasamõtlejaid ning ekspertkomisjoni tehtud töö eest.

Kõik laekunud ideed on väga väärtuslikud ning toimkond innustab neid kindlasti edasi arendama ning jätkuvalt otsima võimalusi nende realiseerimiseks!
Värsked ideed toovad valdkonda uut hingamist ja jätkuvat arengut!

Arendusstipendiumi taotlusvoor 2015 on nüüd avatud

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA koostöös Eesti Kooriühingu (KÜ) ja Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga (ERRS) kuulutab välja laulu- ja tantsupeo protsessis osalevate kollektiivide toetusprogrammi arendusstipendiumi taotlusvooru 2015. Arendusstipendiumi eesmärk on valdkonna teadlik ja sihipärane arendamine, aidates ellu pikaajalise mõjuga uuenduslikke ja liikumise kestlikkust toetavaid tegevusi. Stipendiumikonkursile on osalema oodatud kõik laulu- ja tantsupeo liikumises osalevad kollektiivid, alaliidud ja maakondlikud ühendused.

Stipendiumi taotlusi oodatakse hiljemalt 15. juuniks 2015.

Stipendiumiga toetatakse pikaajalise mõjuga, suurte ning nähtavate arendusprogrammide käivitamist ning teostamist.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA nõukogu esimehe, Raul Talmari sõnul on arendusstipendiumi konkursi kaudu tekkinud kõigil laulu- ja tantsupeo liikumises osalejatel erakordne võimalus selle unikaalse protsessi arengusuundi kujundada. „Me ei oota stipendiumikonkursile projekte. Iga eraldatud stipendium võiks olla seemneks, mis algataks pikaajalisi ja kestlikke arenguid. Kutsume kõiki üles mõtlema suurelt ning otsima uusi ja värskeid ideid. Eeldame, et konkursile laekuvad tõeliselt mahukad ja laiapõhjalised arendusprogrammid. Soovime, et projektipõhine mõtteviis asenduks protsessipõhise nägemusega ning et esitatud tööd toetaksid, arendaksid ja hariksid meie kollektiive, nende juhte ja eestvedajaid,“ rõhutab Talmar.

Taotlusvoorust toetatakse eelkõige programme ja tegevusi, mis soodustavad ühe või mitme KÜ ja ERRS-i ekspertide poolt sõnastatud valdkonna tegevussuuna arengut.

Stipendiumikonkursil osalemiseks vajalik taotlusvorm ning täpsemad tingimused on viidatud allpool.

Julgustame konkursil osalema kõiki laulu- ja tantsupeo liikumises osalevaid kollektiive, alaliite ja samuti maakondlikke ühendusi, kel on ideid ja mõtteid, kuidas valdkonda arendada ning tugevamaks muuta. Konkursile esitatavate tööde kasusaajaks peavad olema laulu- ja tantsupeo liikumises osalevad kollektiivid, juhid ning eestvedajad. 

Palume stipendiumitaotlused saata pdf formaadis või skännitult e-postiga aadressile toetus@kooriyhing.ee.

Arendusstipendiumi statuut

Arendusstipendiumi tingimused

Arendusstipendiumi taotlusvorm


Lisainfo:

Kaie Tanner
KÜ tegevjuht
Tel 627 4456
e-post kaie.tanner@kul.ee
Vaata SIIT, kes said arendusstipendiumi hooajaks 2012/ 2013


Stipendiumi võib kasutada 1.09.2012 – 31.08.2013.
Tegevus- ja finantsaruanne tuleb esitada hiljemalt 30.09.2013. ARUANDE VORM


Hooaja 2012/2013 taotlusvoor on lõppenud.


Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA (ELT SA) koostöös Eesti Kooriühingu (KÜ) ja Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga (ERRS) kuulutab laulu- ja tantsupeo protsessis osalevate kollektiivide tegevustoetuse programmi (LTP TTP) raames välja avaliku kollektiivi arendusstipendiumi konkursi.

Kollektiivi arendusstipendium on LTP TTP uusim väljund. Stipendiumikonkursist saavad osa võtta  laulu- ja tantsupeo protsessis osalevad kollektiivid, kel on selged eesmärgid oma kvaliteedi oluliseks parandamiseks hooajal 2012/2013 ning kes soovivad aktiivselt osaleda valdkonna üldises arendamises.
Arendusstipendiumi taotlusvoor on avatud 16. maist – 20. juunini 2012.
 
Kooridele, puhkpilli- ja sümfooniaorkestritele mõeldud arendusstipendiumi konkursi tingimused jagunevad kaheks:
a) arendusstipendium kollektiividele, kes esindavad eesti muusikat rahvusvahelisel areenil (stipendiumi suurus 5000 eurot);
b) arendusstipendium kollektiividele, kes tegelevad kõrgel tasemel muusikaga riiklikul ja regionaalsel tasandil (stipendiumi suurus 3500).
Kokku antakse välja kuni 17 stipendiumit.

ARENDUSSTIPENDIUMI TINGIMUSED
 
Stipendiumitaotlused vaatab läbi ekspertkomisjon ja konkursi tulemused tehakse KÜ kodulehel teatavaks hiljemalt 10.07.2012.
 
TAOTLEMINE
Stipendiumi taotlemiseks tuleb täita TAOTLUSVORM.
Taotlus tuleb saata hiljemalt 20.06.2012 k.a. Eesti Kooriühingusse aadressile kristel.pedak@kul.ee.

Nõuetekohane taotlus sisaldab:
•    hooaja 2012/2013 tööplaani;
•    stipendiumi taotlemise eesmärki ja loetelu KÜ ning tema alaliitude korraldatud tegevustest, milles kollektiiv on viimase kolme aasta jooksul osalenud;
•    hooaja 2012/2013 eelarvet (sisaldab taotletavat stipendiumi).

LTP TTP KOLLEKTIIVIDE ARENDUSSTIPENDIUMI STATUUT

Lisainfo:
Aiki Koolmeister
KÜ programmitoimetaja
Tel 6274456


kollektiivi-arendusstipendium, Eesti Kooriühing Kooriühing kooriyhing, kollektiivi-arendusstipendium
Kuulutused

Kodulehe valmistamine: Amelia IT PartnerEESTI KOORIÜHING     Roosikrantsi 13, 10119 Tallinn      Telefon: 627 44 51 & 627 44 50      Faks: 627 4459     kooriyhing@kooriyhing.ee     Avatud E-R: 9.00 - 17.00