EST ENG
Eesti Kooriühing
Kooriühingu kalender
Kooriühingu aastapreemiad
  Väljaandmise põhimõtted
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
Pikaajaline tööplaan
Kooriühingu kontserdid
Eesti konkursid ja festivalid
Laulupeod
Rahvusvaheline festivalikalender
Kontserdikalender
XVI rahvusvaheline koorifestival Tallinn 2019
XV rahvusvaheline koorifestival Tallinn 2017
XIV rahvusvaheline koorifestival Tallinn 2015
XIII rahvusvaheline koorifestival Tallinn 2013
Sünnipäevanädal 24.-30.11.12
Europa Cantat junior 6
VI noorte koorijuhtide konkurss 2014
XII noorte laulupeo ettelaulmise juhend
Ürituste kalender
Juuni 2019
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Peatselt toimumas
19.06 Ottawa Kooriühingu koori kontsert
05.07 OBAN GAELIC CHOIR Šotimaalt ja HOPNERI KAMMERKOORI kontsert
02.08 Muusikalavastus SUIDSUSANNASÜMFOONIA
04.08 Muusikalavastus Suidsusannasümfoonia
05.08 Loomelabor 2019

Laupäeval, 31. jaanuaril 2009 kuulutati Estonia kontserdisaalis Eesti Kooriühingu aastakontserdil välja koori – ja puhkpillimuusika aastapreemiad.

Aasta dirigendiks valiti Triin Koch, kes juhatab nii Eesti parimat kammerkoori kui parimat naiskoori – tema dirigeeritavad Tartu Ülikooli kammerkoor ja Tartu Ülikooli Akadeemiline naiskoor pälvisid möödunudaastastel vabariiklikel konkurssidel veenvad esikohad. Aasta dirigent-muusikaõpetaja tiitli sai Niina Esko, kes on Kuusalu Keskkooli muusikaõpetaja ja koorijuht ning töötab mudilastega ka Lasteekraani Muusikastuudios. Aasta orkestridirigendi tiitlit kannab Rõngu pasunakoori ja Otepää puhkpilliorkestri dirigent Arno Anton.

Konkursivõidud, suurvormiettekanded ning kõrgetasemeline kontserttegevus tõid Aasta kontsertkoori tiitli Tartu Ülikooli kammerkoorile (dirigent Triin Koch). Panuse eest kultuuriruumi sai Aasta koori tiitli Tallinna Reaalkooli segakoor (dirigent Eve Karp).

Kaheksale tiitlile kandideeris 65 nominenti, kelle hulgast tegi valiku Kooriühingu muusikanõukogu. Hinnati kooride, orkestrite ja dirigentide muusikalisi saavutusi, kontserttegevust, salvestusi, osalust konkurssidel ning panust ümbritsevasse kultuuriruumi.

Tiitlisaajatele väljapandud preemiad pole rahalised, vaid saaja muusikaliseks arendamiseks mõeldud. Nii saavad aasta koor ja orkester enda poolt valitud Eesti heliloojalt teose tellida, aasta koorijuhid sõidavad osalema täienduskoolitusele Euroopa Noortekooride Föderatsiooni festivalile Europa Cantat, aasta toetajatele anti üle kutsed kõigile 2008. aasta suurematele koorisündmustele, aasta korraldajad sai kinkekaardi tervisekeskusesse jne. Aasta kooriplaadi tiitli saajale pani preemia välja Eesti Rahvusringhääling. Kolmes kategoorias anti tiitleid välja rohkem kui üks – nii on meil kaks aasta koori, kaks aasta korraldajat ja kaks aasta toetajat.

Aastapreemiate laureaadid:
Aasta koor – Tartu Ülikooli kammerkoor (dirigent Triin Koch) ja Tallinna Reaalkooli segakoor (dirigent Eve Karp).
Aasta dirigent – Triin Koch
Aasta dirigent-muusikaõpetaja – Niina Esko
Aasta puhkpilliorkester – Lõuna-Eesti Noorte Puhkpilliorkester (dirigendid Aavo Ots ja Priit Sonn)
Aasta orkestridirigent – Arno Anton
Aasta noor dirigent – Darja Selivanova (Pastušenko)
Aasta kooriplaat – Tartu Akadeemilise Meeskoori CD „Eesti laul“
Aasta toetajad – Tartu linn ja OÜ Viljandi Õhumeister
Aasta korraldajad – Kaie Tanner (Eesti Kooriühingu vastutav sekretär) ja Maret Oja (Alo Mattiiseni muusikapäevade korraldaja)
Aasta tegu – festival „Gustav Ernesaks 100“

Aasta korraldajale ja aasta dirigendile andsid oma eripreemia ka Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus ja Eesti Koorijuhtide Liit, dirigent-muusikaõpetajale Haridus- ja Teadusministeerium, Aasta kooriplaadi salvestajale Eesti Rahvusringhääling. Kultuuriminister Laine Jänes andis üle tänukirjad konkurssidel edukalt osalenud kooride ja puhkpilliorkestrite dirigentidele.



Kontserdil esinesid:
Pühajärve Puhkpilliorkester & Arno Anton
Rakvere kammerkoor Solare & Elo Forsel ja Marge Matson
Tallinna Reaalkooli segakoor & Eve Karp
Kuressaare Gümnaasiumi meesansambel JEPPS & Veikko Lehto
Saaremaa neidudekoor & Anne Kann
ETV mudilaskoor & Lii Leitmaa, Külli Kiivet ja Niina Esko
Tartu Ülikooli Kammerkoor & Triin Koch
Inseneride Meeskoor & Ants Üleoja

Kontserdi kunstiline juht Peeter Perens.
Õhtut juhib Eero Raun.


Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium.
* * *

NOMINENDID 2008
AASTA KOOR
1. Eesti Koolinoorte Segakoor (ESL)
2. ETV mudilaskoor (MTÜ Lasteekraani Muusikastuudio)
3. Jazzkoor Hale Bopp Singers (Tiigi Seltsimaja)
4. Järvamaa Poistekoor (Eesti Meestelaulu Selts)
5. Neidudekoor Kurekell (Eesti Kooriühing)
6. Rahvusooper Estonia poistekoor (Eesti Kontsert)
7. Rakvere kammerkoor Solare (ESL)
8. Rapla Ühisgümnaasiumi Riinimanda koorid (Rapla Ühisgümnaasium)
9. Revalia Kammermeeskoor (Eesti Meestelaulu Selts)
10. Segakoor Suisapäisa (Kaia Iva, Türi valla kodanik)
11. Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor (Tallinna Muusikakeskkool)
12. Tallinna Reaalkooli segakoor (Eesti Kammerkooride Liit)
13. Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline naiskoor (TTÜ Akadeemilise naiskoori juhatus)
14. Tartu Ülikooli Akadeemiline naiskoor (Tartu Üliõpilasmaja, Tartu Ülikool)
15. Tartu Ülikooli Kammerkoor (Tartu Üliõpilasmaja, Eesti Kammerkooride Liit)

AASTA DIRIGENT
1. Niina Esko (Eesti Kooriühing)
2. Taavi Esko (ESL)
3. Anne Kann (Saaremaa muusikaõpetajate ainesektsioon)
4. Eve Karp (Eesti Kooriühing)
5. Triin Koch (Tartu Üliõpilasmaja, ENLS, Tartu Ülikooli Kammerkoor, EKKL, Tiigi Seltsimaja)
6. Ingrid Kõrvits (Tallinna Muusikakeskkool)
7. Kadri Leppoja (ESL)
8. Riho Leppoja (ESL)
9. Silja Otsar (MTÜ Võro Selts VKKF, segakoor Hilaro)
10. Tiiu Schüts (Järvamaa muusikaõpetajate ainesektsioon)
11. Ave-Maria Sild (Eesti Kooriühing)
12. Hirvo Surva (Eesti Kooriühing)
13. Urve Uusberg (Rapla Ühisgümnaasium)
14. Toomas Voll (Pärnu linna muusikaõpetajate ühendus)

AASTA PUHKPILLIORKESTER
1. Eesti Noorte Brass (EKKL)
2. Lõuna-Eesti Noorte Puhkpilliorkester (EPÜ)


AASTA ORKESTRIDIRIGENT
1. Arno Anton (EPÜ)


AASTA NOOR DIRIGENT
1. Hipp Kalkun (EPÜ)
2. Külli Kiivet (MTÜ Lasteekraani Muusikastuudio)
3. Veronika Portsmuth (MTÜ Kaitseväe Segakoor, ESL)
4. Kuldar Schüts (EKKL)
5. Siim Selis (Eesti Meestelaulu Selts)
6. Darja Selivanova (Pastušenko, EKKL)


AASTA TOETAJA
1. AS Viljandi Metall (Viljandi Muusikakool)
2. Eesti Gaas (Eesti Meestelaulu Selts)
3. Tallinna Linnavalitsus (Eesti Meestelaulu Selts)
4. Tartu linn (Eesti Kooriühing)
5. Viljandi Õhumeister OÜ (Viljandi Muusikakool)


AASTA KORRALDAJA
1. Eva Jaanson (Kalevi Kammerkoor)
2. Helina Kuljus (Siret Heinaste)
3. Evelin Mei (Pärnumaa muusikaõpetajate ainesektsioon)
4. Maret Oja (Grete Põldma, Elviira Alamaa, Ulvi Kanter, Anne Kruuse)
5. Aavo Ots (EPÜ)
6. Jaan Ots (EMLS)
7. Marika Pihl (Estonia Seltsi Segakoor)
8. Heli Roos (Eesti Kooriühing)
9. Kaie Tanner (Eesti Kooriühing)


AASTA TEGU
1. Eesti interpreetide konkurss puhkpillidele (EPÜ)
2. Eesti meeskooride võistulaulmine (Eesti Kooriühing)
3. Eesti Naislaulu Seltsi nais- ja neidudekooride võistulaulmine (ENLS)
4. ERR saade Laululahing (Suisapäisa)
5. Festival Gustav Ernesaks 100 (Eesti Kooriühing, korraldaja Kultuuriministeerium koostöös erinevate organisatsioonidega)
6. Maailma esimene võrukeelne laulu- ja rahvapidu "Uma Pido" (Segakoor Hilaro)
7. Poistekooride laululaager Kuressaares 12.-14.juunil (EMLS)
8. Tallinna Filharmoonia kontserdiprojekt Viva Oratorio (EKKL)
9. V Põhja- ja Baltimaade Koorifestival (ESL, Tiigi Seltsimaja)
10. XI Eesti kammerkooride festival Põltsamaal (EKKL)


AASTA KOORIPLAAT
1. Eesti Koolinoorte Segakoori plaat – projektkoori 10 a läbilõige (ESL)
2. Erki Meisteri oratoorium "Peko Esä" (Kalevi Kammerkoor)
3. Kaitseväe Segakoori plaat Isamaa ilu hoieldes (Eesti kaitseväe Segakoor, Eesti Segakooride Liit)
4. Tartu Akadeemilise Meeskoori CD Eesti laul (Tartu Üliõpilasmaja, Tiigi Seltsimaja)




2008, Eesti Kooriühing Kooriühing kooriyhing, 2008
Kuulutused

Kodulehe valmistamine: Amelia IT PartnerEESTI KOORIÜHING     Roosikrantsi 13, 10119 Tallinn      Telefon: 627 44 51 & 627 44 50      Faks: 627 4459     kooriyhing@kooriyhing.ee     Avatud E-R: 9.00 - 17.00