EST ENG
Eesti Kooriühing
Kooriühingu kalender
Kooriühingu aastapreemiad
  Väljaandmise põhimõtted
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
Pikaajaline tööplaan
Kooriühingu kontserdid
Eesti konkursid ja festivalid
Laulupeod
Rahvusvaheline festivalikalender
Kontserdikalender
XVI rahvusvaheline koorifestival Tallinn 2019
XV rahvusvaheline koorifestival Tallinn 2017
XIV rahvusvaheline koorifestival Tallinn 2015
XIII rahvusvaheline koorifestival Tallinn 2013
Sünnipäevanädal 24.-30.11.12
Europa Cantat junior 6
VI noorte koorijuhtide konkurss 2014
XII noorte laulupeo ettelaulmise juhend
Ürituste kalender
Juuni 2019
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Peatselt toimumas
19.06 Ottawa Kooriühingu koori kontsert
05.07 OBAN GAELIC CHOIR Šotimaalt ja HOPNERI KAMMERKOORI kontsert
02.08 Muusikalavastus SUIDSUSANNASÜMFOONIA
04.08 Muusikalavastus Suidsusannasümfoonia
05.08 Loomelabor 2019

Pühapäeval, 27. jaanuaril 2008 kuulutati Estonia kontserdisaalis Eesti Kooriühingu aastakontserdil välja koori – ja puhkpillimuusika aastapreemiad.

Aasta dirigendiks valiti ETV tütarlastekoori tunnustatud dirigent ning suvise noorte laulupeo ILMAPUU kunstiline juht Aarne Saluveer. Aasta dirigent-muusikaõpetaja tiitli sai Tartu Karlova Gümnaasiumi muusikaõpetaja ja koorijuht Ave-Maria Sild, kes tõi möödunud aastal oma kooriga auhindu kolmelt rahvusvaheliselt festivalilt. Aasta orkestridirigendi tiitlit kannab viit puhkpilliorkestrit juhatav Valdo Rüütelmaa.

Konkursivõidud ning suurvormiettekanded tõid Aasta kontsertkoori tiitli legendaarsele tütarlastekoorile Ellerhein (dirigent Tiia-Ester Loitme). Panuse eest kultuuriruumi sai Aasta koori tiitli meeskoor Forestalia (peadirigent Alo Ritsing), mis koondab lauljaid üle Eesti.

Kaheksale tiitlile kandideeris 71 nominenti, kelle hulgast tegi valiku Kooriühingu muusikanõukogu. Hinnati kooride, orkestrite ja dirigentide muusikalisi saavutusi, kontserttegevust, salvestusi, osalust konkurssidel ning panust ümbritsevasse kultuuriruumi.

Tiitlisaajatele väljapandud preemiad pole rahalised, vaid saaja muusikaliseks arendamiseks mõeldud. Nii saavad aasta koor ja orkester enda poolt valitud Eesti heliloojalt teose tellida, aasta koorijuhid sõidavad osalema täienduskoolitusele Maailma Koorimuusika Sümpoosionile, aasta toetajatele anti üle kutsed kõigile 2008. aasta suurematele koorisündmustele, aasta korraldajad sai kinkekaardi spaasse. Kolmes kategoorias anti tiitleid välja rohkem kui üks – nii on meil kaks aasta koori, kaks aasta korraldajat ja kolm aasta toetajat.


Aastapreemiate laureaadid on:
Aasta koor – tütarlastekoor Ellerhein (dirigent Tiia-Ester Loitme) ja meeskoor Forestalia (Alo Ritsing ja Ilmari Johansson)

Aasta dirigent – Aarne Saluveer

Aasta dirigent-muusikaõpetaja – Ave-Maria Sild

Aasta puhkpilliorkester – Eesti Noorte Brass (Aavo Ots, Valdo Rüütelmaa, Priit Sonn)

Aasta orkestridirigent – Valdo Rüütelmaa

Aasta noor dirigent – Maarja Soone

Aasta toetajad – Tallinna linn, Rapla Vallavalitsus ja AS Kalev

Aasta korraldajad – Aet Maatee (suvise noorte laulu- ja tantsupeo ILMAPUU LÄVEL korraldaja) ja Riho Leppoja (Eesti Segakooride Liidu Tartu ürituste korraldaja)

Aasta tegu – X noorte laulupidu ILMAPUU

Aasta kooriplaat – Luule, see ei tule tuulest (Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Mikk Üleja)


Aasta korraldajatele andsid oma eripreemia ka Eesti Rahvusringhääling ja Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus, aasta dirigendile Eesti Koorijuhtide Liit ning dirigent-muusikaõpetajale Haridus- ja Teadusministeerium. Kultuuriminister Laine Jänes andis üle tänukirjad konkurssidel edukalt osalenud kooride ja puhkpilliorkestrite dirigentidele.

PALJU ÕNNE!


Aastakontserdil esinesid:
Keila Linnaorkester, dirigent Valdo Rüütelmaa
Narva Koorikooli mudilaskoor, dirigent Inna Fefilova
Meeskoor Forestalia, dirigendid Alo Ritsing ja Ilmar Johansson
Vanalinna Muusikamaja tütarlastekoor, dirigent Maarja Soone
Eesti Koolinoorte Segakoor, dirigendid Taavi Esko ja Kadri Leppoja
Tütarlastekoor Ellerhein, dirigent Tiia-Ester Loitme
Ühendkoor, dirigendid Ene Üleoja ja Aarne Saluveer
Kontserdi kunstiline juht on Peeter Perens.



NOMINENDID 2007

AASTA KOOR
1. Eesti Koolinoorte segakoor, dirigendid Taavi Esko ja Kadri Leppoja
Esitaja: Eesti Segakooride Liit

2. Eesti Lastekoor, dirigent Lydia Rahula
Esitaja: Eesti Muusikaõpetajate Liit

3. Eesti Metsatöötajate Meeskoor Forestalia, dirigendid Alo Ritsing ja Ilmari Johanson
Esitaja: Eesti Meestelaulu Selts

4. ENLS üle-eestiline neidudekoor Leelo, dirigendid Raul Talmar ja Aivar Leštšinski
Esitaja: Eesti Naislaulu Selts

5. Järvamaa Poistekoor, dirigendid Indrek Vijard ja Varje Vürst
Esitaja: Eesti Koorijuhtide Liit

6. Narva Koorikooli koorid
Esitaja: Eesti Muusikaõpetajate Liit

7. Pärnu Lauluselts Endla segakoor Endla, dirigent Karin Veissmann
Esitaja: Pärnu Linnavalitsuse kultuuriosakond

8. Rapla Ühisgümnaasiumi noorte segakoor Mitte-Riinimanda, dirigent Urve Uusberg
Esitaja: Rapla Vallavalitsus

9. Revalia Kammermeeskoor, dirigent Hirvo Surva
Esitaja: Eesti Meestelaulu Selts

10. Tallinna Poistekoor, dirigendid Lydia Rahula ja Tomi Rahula
Esitaja: Tallinna 21. Kool

11. Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor, dirigendid Raul Talmar ja Õnne-Ann Roosvee
Esitajad: TTÜ AN juhatus, TTÜ Kultuurikeskus

12. Tartu Karlova Gümnaasiumi lastekoor Maarjalill, dirigent Ave-Maria Sild
Esitaja: Tiigi Seltsimaja

13. Tartu Ülikooli Kammerkoor, dirigent Triin Koch
Esitaja: Eesti Kammerkooride Liit

14. Tütarlastekoor „Ellerhein”, dirigent Tiia-Ester Loitme
Esitaja: Eesti Muusikaõpetajate Liit

15. Vanalinna Muusikamaja Tütarlastekoor, dirigent Maarja Soone
Esitajad: Vanalinna Muusikamaja, Eesti Koorijuhtide Liit




AASTA PUHKPILLIORKESTER
1. Eesti Noorte Brass, dirigendid Aavo Ots, Priit Sonn ja Valdo Rüütelmaa
Esitaja: Eesti Puhkpillimuusika Ühing

2. Raplamaa Noorte Puhkpilliorkester, dirigendid Tõnu Soosõrv ja Liia Kumm
Esitaja: Rapla maakonna muusikaõpetajate sektsioon

3. Suure-Jaani Gümnaasiumi Puhkpilliorkester, dirigent Rein Vendla
Esitaja: Viljandimaa Omavalitsuste Liit ja Viljandimaa kultuuritöötajate ümarlaud

4. Võru Vaskpillipäevade Fanfare & Brass, dirigendid Priit Sonn ja Aavo Ots
Esitaja: Eesti Puhkpillimuusika Ühing


AASTA DIRIGENT
1. Taavi Esko
Esitaja: Koorijuhtide ja Muusikaõpetajate Harjumaa Ühendus

2. Iveta Jürisson
Esitajad: Eesti Segakooride Liit, Koorijuhtide ja Muusikaõpetajate Harjumaa Ühendus

3. Triin Koch
Esitaja: Eesti Koorijuhtide Liit, Eesti Kammerkooride Liit

4. Kadri Leppoja
Esitajad: Eesti Naislaulu Selts, Eesti Segakooride Liit

5. Aarne Saluveer
Esitajad: Eesti Muusikaõpetajate Liit, Eesti Meestelaulu Selts

6. Vaike Sarn
Esitaja: Segakoor Viimsi

7. Ave-Maria Sild
Esitajad: Tartu Karlova Gümnaasium, Tiigi Seltsimaja

8. Aita Tammpere
Esitaja: Viljandimaa Omavalitsuste Liit

9. Urve Uusberg
Esitajad: Rapla Ühisgümnaasium, Rapla maakonna muusikaõpetajate sektsioon


AASTA PUHKPILLIORKESTRIDIRIGENT
1. Margus Kasemaa
Esitaja: Tiigi Seltsimaja

2. Valdo Rüütelmaa
Esitaja: Eesti Puhkpillimuusika Ühing

3. Priit Sonn
Esitaja: Eesti Puhkpillimuusika Ühing


AASTA NOOR DIRIGENT
1. Margus Allmann
Esitaja: Eesti Puhkpillimuusika Ühing

2. Jüri-Ruut Kangur
Esitaja: Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA

3. Maarja Soone
Esitajad: Vanalinna Muusikamaja, Eesti Koorijuhtide Liit, Eesti Muusikaõpetajate Liit, Eesti Meestelaulu Selts, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA


AASTA KORRALDAJA
1. Ruth Jürisalu
Esitaja: Koorijuhtide ja Muusikaõpetajate Harjumaa Ühendus

2. Riho Leppoja
Esitaja: Eesti Segakooride Liit

3. Maiu Linnamägi
Esitaja: Eesti Muusikaõpetajate Liit

4. Maakondade laulupeokuraatorid
Esitaja: Vanalinna Muusikamaja

5. Aet Maatee
Esitaja: Eesti Segakooride Liit

6. Indrek Mustimets
Esitaja: Tartu Ülikooli Kammerkoor

7. Karin Otsman
Esitaja: Pärnu Linnavalitsuse kultuuriosakond

8. Ita-Riina Pedanik
Esitaja: Segakoor Viimsi

9. Sirje Päss
Esitaja: Valga Maavalitsus

10. Indrek Saar
Esitaja: Eesti Meestelaulu Selts

11. Heli Sepp
Esitaja: Eesti Segakooride Liit

12. Kaie Tanner
Esitaja: Eesti Meestelaulu Selts




AASTA KOORIPLAAT
1. Segakoor Viimsi CD-plaat "Hetked talvemuusikas"
Esitaja: Segakoor Viimsi

2. X Noorte laulupeo „Ilmapuu” kontserdi DVD
Esitaja: Eesti Muusikaõpetajate Liit

3. „Luule, see ei tule tuulest”
(Mart Saare kooriloomingut Eesti Filharmoonia Kammerkoori esituses, dirigent Mikk Üleoja)
Esitajad: Vanalinna Muusikamaja, Riina Roose (Tallinna Linnateater)

4. Rapla Ühisgümnaasiumi Mitte-Riinimanda noortekoori CD „Ma laulan suust ja südamest”
Esitaja: Rapla Ühisgümnaasium

5. Tartu Ülikooli Kammerkoori CD “Maailmasuurune leek”
Esitajad: Tartu Ülikool, MTÜ Tartu Üliõpilasmaja, Tiigi Seltsimaja, Eesti Kammerkooride Liit, Eesti Segakooride Liit

6. Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise naiskoori CD plaat “…nagu puhas mõte”
Esitaja: Eesti Naislaulu Selts

7. Vabariikliku Orkestrijuhtide Puhkpilliorkestri duubelCD „Tuletoojad”
Esitaja: Eesti Puhkpillimuusika Ühing


AASTA TEGU
1. Eesti Meestelaulu Seltsi V poiste-solistide võistulaulmine
Esitaja: Eesti Meestelaulu Selts

2. Eesti Noorteorkestrite Konkurss EST-NOK 2007
Esitaja: Eesti Puhkpillimuusika Ühing

3. Erki Meisteri oratooriumi „Peko esä” esiettekanded
Esitaja: Kalevi Kammerkoor

4. J. Haydni oratooriumi „Aastaajad” ettekandmine Rapla kirikumuusika festivalil 2007
Esitaja: Eesti Muusikaõpetajate Liit

5. Lavakantaadi Carmina Burana ettekanne Tartu Ülikooli 375. aastapäeva pidustuste raames Tartus, Tallinnas ja Pärnus
Esitajad: Tartu Ülikool, MTÜ Tartu Üliõpilasmaja

6. Mart Saar 125 ja Ester Mägi 85 kontserdid
Esitaja: Eesti Kammerkooride Liit

7. X noorte laulupidu ILMAPUU
Esitajad: Vanalinna Muusikamaja, Eesti Koorijuhtide Liit, Eesti Naislaulu Selts, Eesti Muusikaõpetajate Liit

8. Pärnu kooride galakontsert ”Laula või ise”
Esitaja: Pärnu Linnavalitsuse kultuuriosakond

9. II rahvusvaheline noortekooride festival Tartus
Esitaja: Eesti Segakooride Liit

10. Tartu Laulupeomuuseum
Esitaja: Tiigi Seltsimaja


AASTA TOETAJA
1. Harjumaa Omavalitsuste Liit
Esitaja: Koorijuhtide ja Muusikaõpetajate Harjumaa Ühendus

2. AS Kalev
Esitaja: Eesti Meestelaulu Selts

3. Kose Vallavalitsus
Esitaja: Eesti Segakooride Liit

4. Rapla vallavalitsus
Esitaja: Riinimanda Kooristuudio

5. Sokos Hotell Viru
Esitaja: Eesti Kooriühing

6. Tallinna linn
Esitaja: Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Eesti Kooriühing

7. AS Tere
Esitaja: Revalia Kammermeeskoor

8. Valjala Vallavalitsus, vallavanem Kaido Kaasik
Esitaja: Valjala segakoor Waldia (koorivanem Malle Raamat, koori president Toomas Kask, koorijuht Õie Pärtel)






2007, Eesti Kooriühing Kooriühing kooriyhing, 2007
Kuulutused

Kodulehe valmistamine: Amelia IT PartnerEESTI KOORIÜHING     Roosikrantsi 13, 10119 Tallinn      Telefon: 627 44 51 & 627 44 50      Faks: 627 4459     kooriyhing@kooriyhing.ee     Avatud E-R: 9.00 - 17.00