EST ENG
Eesti Kooriühing
Uudiste arhiiv
Ürituste kalender
Oktoober 2019
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Peatselt toimumas
09.11 V rahvusvaheline pop/jazz konkurss-festival LAULURAGIN 2019 kooridele ja duettidele
09.11 XXV Lõuna-Eesti meestelaulu päev
12.11 Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontsert HINGUS
15.11 Kammerkoori Head Ööd, Vend hingedeaja kontsert ÄRKA, PÕHJATUUL...
30.11 VIII Tartu segakooride laulupäev

Festival TriaLogos kutsub loengutele kujundikeele teemadel.

TriaLogos kutsub kõiki huvilisi kuulama, kaasa mõtlema ja väitlema ühel üha tähtsamaks muutuval teemal, milleks on kujundikeel ehk ikonograafia selle termini kõige laiemas tähenduses.
Meie aeg sellel sessioonil on piiratud, kuid usume, et teema leiab jätkuvat süvenemist ning selle erinevate tahkude põhjalikumat vaatlemist eeloleval aastal. Sellel sessioonil vaatleme muinasaja märke ja püüame pilku heita euroopa kultuuri kujundikeele tekkimise südamesse. 

Perioodil, mil kirjaoskus oli vaid väheste haritlaste privileeg, oli ikonograafiline kujundikeel asendamatu vahend rahvaste harimiseks elutarkuses, ilumeeles ja headuses. Paradoksaalselt on kirjaoskus ja võime tekste lugeda-mõista tänapäeval taas hääbumas ning kujundikeele tähtsus hariduses üha kasvab. 

Need, kes on oma elukeskkonna tühjaks teinud pärimuslikust ikonosfäärist, on tänaseks perspektiivitu minevik, sest just kujundikeel kõnetab tänast lapsukest rohkem kui kunagi varem. Ja kui see keel ei kõnele tõest ja pühadusest, siis kõnetab ta pettuse ja kurikavalusega. Kaasaja laste jaoks on ikoonid kolinud kirikust arvutisse, kus pole arusaamist heast ja kurjast, hüvest ja hukutavast. Kui meil lastevanematena ja pedagoogidena on mingi sõnum edastada, siis peab see olema eelkõige kujundikeelne, vastasel korral jääb see vastu võtmata. 

Terve mõistuse ja südametunnistuse taaselustamiseks on vältimatu taastada kodudes ja koosviibimispaikades tarkust ja pühadust ilmutav kujundikeel ning juhtida iseenda ja laste pilgud selle keele allikatele, jumalikku liturgiasse. Liturgia on inimese terve hingelis-füüsilise elukeskkonda süda, kujundades ja inspireerides tema meele- ja kehahoiakuid, käitumis- ja kõnemaneeri, riietust, kirjanduse jm infokanalite valikut, eluruumi ja ümbrust, sisustust ja tööriistu. Liturgia on kahe aastatuhande staažiga Õpetaja, kes selle kogemuse varal teab inimliku enesepettuse kõiki keerdkäike ning on oma tegevusperioodil kogunud kõige rikkalikumad töövahendid inimese nägemis-, kuulmis- ja haistmismeelte puhastamiseks ja pühitsemiseks: võlvid, lõhnad, freskod, ikoonid, skulptuurid, vitraažid, rüüd, riistad, liikumised, rituaalid, kirikuliste keha- ja meelehoiakud – kõik inimhinge kasvatamise vahendid, mis on katkematus traditsioonis välja kujunenud ja muutusteta põlvest-põlve töös hoitud. Euroopa kultuur on rajatud kloostrite poolt, kelle elustiil on läbi kõigi kultuuriepohhide toetunud ikka kahele kõikumatule sambale – need on Püha Kiri ja Püha Traditsioon: teadmised ühest küljest ja teisest küljest oskus teadmisi ellu viia. 

Iga uue toote leiutamisega kaasneb ka uus tootmistehnoloogia. Seda luues on tekkinud inimesel kujutlus, et ka tema olemuses toimuvad pidevad uuendused. Peeglisse vaadates näeb ta aga ikka samasugust inimest nagu see oli aastatuhandeid tagasi. Ei inimese kuju ega olemus pole muutunud ega saa ka kunagi muutuma. Olles ise loodu, saab ta vaid valida, keda ta teenib – kas Looja tegelikkust või omaenese illusioone. 

Kujundikeele mõistmisele pühendudes on meie sooviks tuua elu tagasi euroopa kultuuri elutusse vormi, mille sünnitaja on olnud kristlik liturgia ning millel on vägi anda uutele ajastutele uut väljavaadet ja uut indu elule.

TriaLogos 2017 ajakava ja teemad:
Reede 24.11.2017
10:00 avasõna korraldustoimkonna poolt, tervitussõnavõtud
10:30-12:00 Rahvakultuuri teadlane Mikk Sarv – “Ülevaade universaalsetest mõjumärkidest: Kaheksakand - kaheksanurkse tähe kujunemisest sündimise ja valguse märgist surma märgiks”
12:00-13:30 Ikooniteadlane Nikita Andrejev – “Kristliku ikonograafia kujunemine ja tähendus”
13:30-14:45 lõunapaus
15:00-16:30 Kirikuajaloolane Stephan Maessen (Wilen-Gottshaus, Šveits) – liikumiste, žestide, atribuutika, kujundi- ja märgisümboolika kujunemine ja tähendused kristliku liturgia traditsioonilises ladina riituses: Loeng 1.
16:30-18:00 diskussioon ja kokkuvõtted

Laupäev 25.11.2017
9:45 kogunemine Vanalinna Hariduskolleegiumi gümnaasiumi auditooriumis
10:00 – 11:30 Stephan Maessen – “Liikumiste, žestide, atribuutika, kujundi- ja märgisümboolika kujunemine ning tähendused kristliku liturgia traditsioonilises ladina riituses: Loeng 2
12:00-13:30 Kunstiteadlane Anatoli Ljutjuk – loeng meistrikojas “Labora” (Laboratooriumi 22 vanalinnas): “Mängude ja mänguasjade kujundikeel põhitõdede kasvatuses”. Kommentaar ikoonide ja traditsiooniliste mänguasjade näitusele.

Pühapäev 26.11.2017
Seminaripäev Vanalinna Hariduskolleegiumis
10:00-11:30 Folklooriteadlane Andrei Kotov (Moskva): lirnikud kui rahvavalgustajad slaavi rahvaste folklooris.
12:00-13:30 Stephan Maessen – “Liikumiste, žestide, atribuutika, kujundi- ja märgisümboolika kujunemine ning tähendused kristliku liturgia traditsioonilises ladina riituses; mõju õhtumaade kultuurile ja haridusele”: Loeng 3
14:30-15:00 kokkuvõte ja diskussioon osalejatega.

Mikk Sarv: Ülevaade universaalsetest mõjumärkidest: Kaheksakand - kaheksanurkse tähe kujunemisest surma märgist sündimise ja valguse märgiks.
Üle maailma laialt tuntud märk – kaheksaharuline täht ehk kaheksakand on kasutusel meie rahvariietes. Seda võib leida kinnastes, kampsunites, sokkides, põlledel, tanudel, õllekannudel ja mitmel pool mujalgi.
Kaheksakand koosneb kahest pealekuti asetsevast võrdhaarsest ristimärgist, üks on püstiasendis, nagu Kristuse rist ja teine põikiasendis nagu Andrease rist.
Püstise risti piirjooned moodustavad kaevurakete sarnase kujundi. Samasugune on ka hiina hierolglüüf sõna kaev – jing – tähistamiseks. Sellist laste trips-traps-trulli mängu põhikujundit meenutavat märki võib leida rahvariiete leinamustrilistes kootud mütsides ja kinnastes.
Kaevu kaudu on ühenduses elevate ja lahkunute ilm, see ilm ja too ilm.
Püstisele kaevumärgile põikiasendis teise kaevumärgi peale asetamine märgib surma surma, nii nagu Kristus oma ülestõusmisega võitis surma.
Mikk Sarv on eesti rahvaluuleteadlane, maaelu aktivist ja koolitaja. M.S. on ka üks regilauluansambli "Hellero" asutajaid ning heliloojana kirjutanud filmimuusikat Rein Marani loodusfilmidele ja paljudele teistele filmidele. Ta on teinud raadio- ja telesaateid põlisrahvastest, loodusest ning rahvamuusikast.
Keeleuuendajana võttis M.S. esimesena kasutusele eestikeelsed mõisted õuesõpe (inglise outdoor learning vastena), elurikkus (biodiversity vastena), mõnus minek (sustainable development vastena), õhinapõhine ja sõna räst diagonaalristi ehk andrease risti ehk saltiiri vastena.
Nikita Andrejev: Ikonograafilise kujundikeele vaimsed eeldused: Tarkus ei tule kurikavalasse hinge ega ela patuga leppivas ihus: (Trk 1:4)
Nikita Andrejev on ikoonikirjutaja, freskomaalija-sisekujundaja ning ikoonimaali õpetaja Eestis ja Põhja-Ameerikas. Ta kuulub ka rahvusvahelise ikoonimaali stuudio Prosopon School juhtkonda. Ikoonikunsti õppis Nikita juba varases nooruses oma isa juures, kes on Peterburi juurtega ikoonikirjutaja. Kooli lõpetas N.A. USA-s, seejärel klassikaliste keelte fakulteedi Yale´i Ülikoolis. Peale seda siirdus N.A. õppima Pariisi, Püha Sergei Õigeusu Teoloogia Instituuti (Institut de théologie orthodoxe Saint-Serge), kus lõpetas teoloogia fakulteedi. Magistrikraadi teoloogias omandas N.A. USA-s, Crestwood´i Püha Vladimiri Õigeusu Theoloogia Seminaris. 2017.a aprillis võttis Nikita Andrejev vastu diakonipühitsuse.
Andrei Kotov: Muusika on oma mõjult vast üks kõige intensiivsem kujundikeel kõigi teiste hulgas, ise samas materiaalset kuju omamata. Muusika on tajutav kuid nähtamatu, pika mõjuga kuid hetkeliselt kaduv helikujund. Juba varajased kirikuisad on juurutanud nii euroopas kui kogu kristlikus tsivilisatsioonis põhimõtte “kes lauldes palvetab, palvetab kahekordselt.” Eks olnud ju laulmine juba apostlite poolt seatud alternatiiviks alkoholi ja muude mõnuainete tarbimisele: “Ärge joovastuge veinist, millest tuleb liiderlikkus, vaid saage täis Vaimu, lauldes omavahel psalme, hümne ja vaimulikke laule, lauldes ja pilli mängides kogu oma südamega Issandale” (Ef 5:19 ). Siit koorub ilmselgelt välja kahe vaimu vastandlikkus – spiritus vini, mida sisaldab jook ja spiritus sanctus, mida sisaldavad psalmid jm vaimsed laulud. Kuid ka muusikat nagu igasugust muud kujundikeelt on võimalik rakendada nii heade kui kurjade kavatsuste teenistusse. Seepärast on kristlik folkloor alati kätkenud endas ka õpetust heast ja kurjast, tarkusest ja rumalusest. Folkloorse rahvavalgustuse üheks ainulaadseks ilminguks olid vene jt slaavimaade kultuuris lirnikud. Nemad kehastasid seda salapärast apostli õpetust “... saage rumalaks, et saada targaks!” (1Kr 3:18). Pealtnäha kodutute rändkerjustena, oli lirnikute kuulamine ometi suursündmuseks igal pool, kuhu nad iganes ka ei läinud.

Andrei Kotov (Moskva) on interpreet ja rahvaluuleteadlane ja ansambli “Sirin” kunstiline juht, paljude publikatsioonide ja salvestiste autor. Andrei Kotov on üks parimaid rahvapärimuslike vaimulike värsside tundjaid ja esitajaid Venemaal, andes õpetajana edasi vana-vene autentse kirikulaulu põhimõtteid ja oskusi ning taaselustades iidset lirnikute traditsiooni, mis nõukogude okupatsiooni ajal praktiliselt hävitati. Ühtlasi on Andrei Kotov juhatanud meisterklasside kursusi üle kogu Venemaa ja paljudes euroopa maades.

Stephan Maessen: Püüdes mõista termini “euroopa kultuur” tähendust, ei saa me üle ega ümber tõsiasjast, et Euroopa kujunes ühtseks kultuuriruumiks ainult tänu kloostrite plahvatuslikule levikule.
Hea ja hüveline ei saa tekkida juhuslikult, nõnda ei tekkinud ka euroopa kultuur iseenesest, vaid see on kloostrite kasvatustöö vili. Ka täna nagu varemgi kurdavad paljud, et rumalus, uskmatus ja ülekohus üha kasvavad ja võtavad võimust. Meelest on läinud lihtne paratamatus, et iseenesest saavadki selles ilmas minna asjad ainult halvemaks, häid vilju tuleb aga palehigis harida ja targalt nende kasvule kaasa aidata … 

Nii nagu süda märgistab inimese elukeset ja -sisu, nõnda on euroopa ehk õhtumaade kultuuri keskmeks ja sisuks viimase kahe aastatuhande vältel olnud liturgia ehk rituaalide kompositsioon, mis Rooma katakombides esimestel meie aja-arvamise sajanditel kujunes Messia ristiohvri veretu taasteostamise vajadusest. Samas, kui püha liturgia on kultuuri südameks, on liturgia südameks Messia elava Ihu ja Vere taasloomine ja ohverdus. Palju on ajaloos olnud vaidlusi teemal, kes siis ikkagi Messias oli – kas Jumal või inimene. Selle küsimusega kaasnes ka ilmalik võimuvõitlus, mis viis teravate ja osaliselt tänapäevani kestvate vastandumisteni. Vaatamata ilmalikele spekulatsioonidele sõnastati juba esimeste sajandite jooksul tõsiasi, mida ristirahvas on apostlite pärimuse põhjal kogu aeg teadnud – nimelt, et Messia näol on tegemist nii ühe kui teisega, nii Jumala kui Inimesega ning seda üheaegselt ja lahutamatult. Inimesena on aga Temas omakorda lahutamatult seotud hing ja ihu. Nõnda saame olla kindlad, et seni nähtamatul Loojal on ka ihu – on inimese kuju. Seesama Messia Kuju ongi liturgilise vormi kui erinevate rituaalide ja kunstiliikide lõimumise aluseks; Jumala Kuju on inimliku kujundikeele sügavaim põhjus ja allikas. 

Aasta kõige tähtsamal hetkel – paasaküünla saladuslikul ettevalmistamisel – öeldakse rooma-riituse liturgias juba kaks aastatuhandet järjepanu, et Messias on seesama eile, täna ja igavesti (Hb 13:8). Nõndasamuti peab olema seesama ka Tema kuju, mis avaldub püha liturgia kujus ehk üldises kompositsioonilises ülesehituses ja liturgia vormielementides kui ihuliikmetes. Põlvest-põlve on õhtumaade kultuuris alal hoitud meloodia vorme ja kujundeid, mida nimetatakse gregooriuse koraaliks ning mis vormistab liturgia püha ja ajaülest sõnumit; samuti on kristlik kultuur nii idas kui läänes muutumatult alal hoidnud Messia ikonograafilise kujustamise traditsiooni, mis oli VII-ks sajandiks täisikka jõudnud (nagu inimene, kes omandab oma lõpliku kuju täisikka jõudmisel). Loomulikult ei ole ihu ilma hingeta midagi muud kui laip, nõndasamuti on ka liturgia ilma elava vaimuta tühipaljas vorm, kuid vaimu varjusurm ei tohi olla põhjuseks ihu hävitamisele, vaid peaks pigem innustama meid vaimu taaselustamisele.

Kirikuajaloolane ja filosoof Stephan Maessen on vabakutseline õppejõud ja tegutseb peale selle Liechtensteini Vürstiriigi Vaduz´i piiskopkonnas preestrina. Ta on olnud õpetaja erinevates õppeasutustes, sealhulgas Paavstliku Õiguse Kongregatsiooni (Congregation of Papal Law) õppetoolis.


22.10.2018
17.10.2018
17.10.2018
15.10.2018
15.10.2018
11.10.2018
10.10.2018
10.10.2018
09.10.2018
05.10.2018
05.10.2018
03.10.2018
03.10.2018
02.10.2018
01.10.2018
01.10.2018
28.09.2018
28.09.2018
27.09.2018
26.09.2018
25.09.2018
19.09.2018
19.09.2018
17.09.2018
13.09.2018
11.09.2018
27.08.2018
24.08.2018
24.08.2018
24.08.2018
09.08.2018
06.08.2018
05.08.2018
20.07.2018
16.07.2018
10.07.2018
05.07.2018
04.07.2018
28.06.2018
19.06.2018
13.06.2018
06.06.2018
01.06.2018
31.05.2018
31.05.2018
25.05.2018
24.05.2018
24.05.2018
23.05.2018
21.05.2018
21.05.2018
09.05.2018
07.05.2018
07.05.2018
07.05.2018
04.05.2018
04.05.2018
03.05.2018
30.04.2018
27.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
25.04.2018
16.04.2018
12.04.2018
10.04.2018
06.04.2018
06.04.2018
05.04.2018
29.03.2018
27.03.2018
27.03.2018
22.03.2018
21.03.2018
21.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
15.03.2018
15.03.2018
15.03.2018
15.03.2018
13.03.2018
12.03.2018
09.03.2018
09.03.2018
09.03.2018
08.03.2018
07.03.2018
06.03.2018
05.03.2018
01.03.2018
01.03.2018
28.02.2018
27.02.2018
26.02.2018
23.02.2018
22.02.2018
21.02.2018
20.02.2018
13.02.2018
09.02.2018
08.02.2018
08.02.2018
07.02.2018
07.02.2018
06.02.2018
05.02.2018
02.02.2018
25.01.2018
25.01.2018
25.01.2018
25.01.2018
24.01.2018
23.01.2018
20.01.2018
15.01.2018
09.01.2018
05.01.2018
19.12.2017
18.12.2017
15.12.2017
13.12.2017
13.12.2017
08.12.2017
07.12.2017
29.11.2017
28.11.2017
27.11.2017
27.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
17.11.2017
16.11.2017
16.11.2017
14.11.2017
13.11.2017
13.11.2017
10.11.2017
10.11.2017
09.11.2017
08.11.2017
06.11.2017
02.11.2017
02.11.2017
31.10.2017
27.10.2017
25.10.2017
16.10.2017
11.10.2017
10.10.2017
06.10.2017
04.10.2017
03.10.2017
28.09.2017
28.09.2017
27.09.2017
26.09.2017
26.09.2017
26.09.2017
25.09.2017
21.09.2017
20.09.2017
20.09.2017
14.09.2017
14.09.2017
08.09.2017
07.09.2017
06.09.2017
31.08.2017
29.08.2017
28.08.2017
23.08.2017
17.08.2017
14.08.2017
14.08.2017
11.08.2017
10.08.2017
08.08.2017
07.08.2017
07.08.2017
31.07.2017
31.07.2017
31.07.2017
31.07.2017
31.07.2017
10.07.2017
10.07.2017
05.07.2017
29.06.2017
27.06.2017
26.06.2017
21.06.2017
21.06.2017
16.06.2017
13.06.2017
13.06.2017
08.06.2017
31.05.2017
30.05.2017
29.05.2017
17.05.2017
17.05.2017
17.05.2017
15.05.2017
10.05.2017
08.05.2017
08.05.2017
03.05.2017
28.04.2017
26.04.2017
26.04.2017
22.04.2017
19.04.2017
18.04.2017
18.04.2017
17.04.2017
13.04.2017
12.04.2017
12.04.2017
11.04.2017
11.04.2017
06.04.2017
05.04.2017
31.03.2017
30.03.2017
29.03.2017
27.03.2017
27.03.2017
21.03.2017
21.03.2017
16.03.2017
10.03.2017
10.03.2017
03.03.2017
01.03.2017
28.02.2017
28.02.2017
23.02.2017
21.02.2017
20.02.2017
16.02.2017
14.02.2017
14.02.2017
08.02.2017
07.02.2017
06.02.2017
03.02.2017
01.02.2017
27.01.2017
27.01.2017
27.01.2017
27.01.2017
24.01.2017
23.01.2017
23.01.2017
23.01.2017
21.01.2017
18.01.2017
16.01.2017
13.01.2017
11.01.2017
10.01.2017
10.01.2017
05.01.2017
05.01.2017
03.01.2017
03.01.2017
23.12.2016
21.12.2016
20.12.2016
14.12.2016
12.12.2016
12.12.2016
09.12.2016
06.12.2016
01.12.2016
01.12.2016
28.11.2016
28.11.2016
28.11.2016
25.11.2016
24.11.2016
21.11.2016
18.11.2016
17.11.2016
15.11.2016
14.11.2016
14.11.2016
09.11.2016
09.11.2016
08.11.2016
08.11.2016
07.11.2016
02.11.2016
02.11.2016
01.11.2016
27.10.2016
27.10.2016
27.10.2016
19.10.2016
11.10.2016
06.10.2016
05.10.2016
03.10.2016
30.09.2016
28.09.2016
27.09.2016
27.09.2016
27.09.2016
26.09.2016
26.09.2016
23.09.2016
22.09.2016
22.09.2016
22.09.2016
20.09.2016
20.09.2016
16.09.2016
15.09.2016
14.09.2016
13.09.2016
13.09.2016
06.09.2016
02.09.2016
02.09.2016
25.08.2016
24.08.2016
24.08.2016
24.08.2016
23.08.2016
22.08.2016
15.08.2016
03.08.2016
03.08.2016
02.08.2016
01.08.2016
01.08.2016
01.08.2016
30.06.2016
29.06.2016
18.06.2016
16.06.2016
16.06.2016
14.06.2016
14.06.2016
10.06.2016
09.06.2016
01.06.2016
01.06.2016
01.06.2016
30.05.2016
30.05.2016
30.05.2016
26.05.2016
26.05.2016
23.05.2016
23.05.2016
20.05.2016
18.05.2016
17.05.2016
16.05.2016
16.05.2016
16.05.2016
13.05.2016
13.05.2016
13.05.2016
12.05.2016
11.05.2016
10.05.2016
10.05.2016
09.05.2016
09.05.2016
09.05.2016
06.05.2016
06.05.2016
05.05.2016
02.05.2016
25.04.2016
18.04.2016
18.04.2016
14.04.2016
13.04.2016
12.04.2016
12.04.2016
11.04.2016
06.04.2016
06.04.2016
01.04.2016
30.03.2016
30.03.2016
30.03.2016
24.03.2016
24.03.2016
24.03.2016
22.03.2016
22.03.2016
17.03.2016
16.03.2016
16.03.2016
15.03.2016
15.03.2016
11.03.2016
11.03.2016
11.03.2016
09.03.2016
08.03.2016
08.03.2016
02.03.2016
23.02.2016
23.02.2016
22.02.2016
19.02.2016
18.02.2016
18.02.2016
17.02.2016
16.02.2016
11.02.2016
09.02.2016
09.02.2016
09.02.2016
05.02.2016
03.02.2016
29.01.2016
28.01.2016
28.01.2016
28.01.2016
26.01.2016
25.01.2016
23.01.2016
19.01.2016
15.01.2016
15.01.2016
13.01.2016
12.01.2016
11.01.2016
04.01.2016
04.01.2016
23.12.2015
21.12.2015
21.12.2015
18.12.2015
16.12.2015
16.12.2015
15.12.2015
15.12.2015
09.12.2015
07.12.2015
07.12.2015
01.12.2015
01.12.2015
25.11.2015
24.11.2015
24.11.2015
24.11.2015
20.11.2015
19.11.2015
19.11.2015
18.11.2015
18.11.2015
13.11.2015
13.11.2015
10.11.2015
09.11.2015
05.11.2015
05.11.2015
30.10.2015
29.10.2015
28.10.2015
28.10.2015
27.10.2015
27.10.2015
26.10.2015
26.10.2015
16.10.2015
14.10.2015
13.10.2015
12.10.2015
09.10.2015
08.10.2015
06.10.2015
05.10.2015
05.10.2015
02.10.2015
30.09.2015
28.09.2015
25.09.2015
25.09.2015
25.09.2015
25.09.2015
23.09.2015
21.09.2015
21.09.2015
21.09.2015
18.09.2015
15.09.2015
15.09.2015
14.09.2015
11.09.2015
11.09.2015
10.09.2015
10.09.2015
09.09.2015
04.09.2015
03.09.2015
31.08.2015
31.08.2015
28.08.2015
25.08.2015
25.08.2015
13.08.2015
11.08.2015
11.08.2015
10.08.2015
07.08.2015
06.08.2015
06.08.2015
22.07.2015
22.07.2015
21.07.2015
10.07.2015
02.07.2015
25.06.2015
19.06.2015
18.06.2015
16.06.2015
15.06.2015
15.06.2015
12.06.2015
11.06.2015
10.06.2015
09.06.2015
09.06.2015
09.06.2015
08.06.2015
05.06.2015
05.06.2015
03.06.2015
02.06.2015
29.05.2015
27.05.2015
25.05.2015
22.05.2015
21.05.2015
21.05.2015
20.05.2015
18.05.2015
14.05.2015
11.05.2015
11.05.2015
11.05.2015
11.05.2015
07.05.2015
05.05.2015
03.05.2015
30.04.2015
29.04.2015
27.04.2015
26.04.2015
26.04.2015
21.04.2015
17.04.2015
17.04.2015
16.04.2015
13.04.2015
10.04.2015
09.04.2015
08.04.2015
01.04.2015
31.03.2015
27.03.2015
27.03.2015
27.03.2015
23.03.2015
19.03.2015
18.03.2015
13.03.2015
13.03.2015
12.03.2015
11.03.2015
11.03.2015
05.03.2015
04.03.2015
27.02.2015
25.02.2015
25.02.2015
18.02.2015
17.02.2015
16.02.2015
12.02.2015
10.02.2015
09.02.2015
05.02.2015
05.02.2015
04.02.2015
04.02.2015
03.02.2015
30.01.2015
30.01.2015
29.01.2015
29.01.2015
28.01.2015
28.01.2015
28.01.2015
26.01.2015
19.01.2015
19.01.2015
12.01.2015
09.01.2015
19.12.2014
17.12.2014
16.12.2014
15.12.2014
08.12.2014
05.12.2014
05.12.2014
04.12.2014
01.12.2014
27.11.2014
25.11.2014
24.11.2014
19.11.2014
18.11.2014
17.11.2014
10.11.2014
10.11.2014
10.11.2014
10.11.2014
07.11.2014
07.11.2014
05.11.2014
04.11.2014
31.10.2014
31.10.2014
30.10.2014
30.10.2014
30.10.2014
24.10.2014
23.10.2014
22.10.2014
20.10.2014
20.10.2014
16.10.2014
16.10.2014
14.10.2014
08.10.2014
08.10.2014
07.10.2014
03.10.2014
02.10.2014
29.09.2014
26.09.2014
26.09.2014
25.09.2014
25.09.2014
25.09.2014
25.09.2014
22.09.2014
17.09.2014
17.09.2014
17.09.2014
17.09.2014
16.09.2014
10.09.2014
04.09.2014
03.09.2014
02.09.2014
02.09.2014
14.08.2014
14.08.2014
14.08.2014
12.08.2014
11.08.2014
11.08.2014
07.08.2014
07.08.2014
06.08.2014
04.08.2014
04.08.2014
04.08.2014
29.07.2014
23.07.2014
22.07.2014
19.07.2014
18.07.2014
15.07.2014
30.06.2014
25.06.2014
25.06.2014
25.06.2014
25.06.2014
25.06.2014
20.06.2014
19.06.2014
19.06.2014
18.06.2014
17.06.2014
11.06.2014
06.06.2014
05.06.2014
05.06.2014
03.06.2014
02.06.2014
02.06.2014
02.06.2014
30.05.2014
21.05.2014
19.05.2014
16.05.2014
15.05.2014
13.05.2014
12.05.2014
09.05.2014
08.05.2014
07.05.2014
06.05.2014
05.05.2014
30.04.2014
30.04.2014
30.04.2014
28.04.2014
23.04.2014
21.04.2014
21.04.2014
17.04.2014
16.04.2014
16.04.2014
14.04.2014
14.04.2014
14.04.2014
14.04.2014
09.04.2014
08.04.2014
07.04.2014
04.04.2014
04.04.2014
03.04.2014
03.04.2014
02.04.2014
02.04.2014
24.03.2014
24.03.2014
21.03.2014
20.03.2014
17.03.2014
14.03.2014
12.03.2014
12.03.2014
12.03.2014
11.03.2014
10.03.2014
03.03.2014
03.03.2014
03.03.2014
25.02.2014
21.02.2014
20.02.2014
17.02.2014
10.02.2014
10.02.2014
07.02.2014
06.02.2014
06.02.2014
31.01.2014
31.01.2014
31.01.2014
31.01.2014
28.01.2014
28.01.2014
27.01.2014
25.01.2014
23.01.2014
23.01.2014
15.01.2014
14.01.2014
09.01.2014
08.01.2014
06.01.2014
18.12.2013
12.12.2013
11.12.2013
10.12.2013
10.12.2013
09.12.2013
09.12.2013
01.12.2013
29.11.2013
21.11.2013
20.11.2013
19.11.2013
18.11.2013
18.11.2013
15.11.2013
15.11.2013
11.11.2013
08.11.2013
06.11.2013
01.11.2013
01.11.2013
29.10.2013
29.10.2013
21.10.2013
18.10.2013
16.10.2013
16.10.2013
15.10.2013
14.10.2013
14.10.2013
11.10.2013
11.10.2013
11.10.2013
10.10.2013
10.10.2013
10.10.2013
08.10.2013
08.10.2013
07.10.2013
01.10.2013
01.10.2013
30.09.2013
27.09.2013
27.09.2013
19.09.2013
17.09.2013
12.09.2013
10.09.2013
10.09.2013
05.09.2013
05.09.2013
02.09.2013
02.09.2013
26.08.2013
21.08.2013
15.08.2013
11.08.2013
11.08.2013
25.07.2013
24.07.2013
10.07.2013
10.07.2013
26.06.2013
20.06.2013
19.06.2013
18.06.2013
17.06.2013
17.06.2013
14.06.2013
13.06.2013
11.06.2013
10.06.2013
10.06.2013
06.06.2013
06.06.2013
04.06.2013
21.05.2013
21.05.2013
21.05.2013
21.05.2013
20.05.2013
20.05.2013
20.05.2013
20.05.2013
09.05.2013
08.05.2013
24.04.2013
23.04.2013
20.04.2013
19.04.2013
18.04.2013
15.04.2013
15.04.2013
11.04.2013
11.04.2013
09.04.2013
04.04.2013
27.03.2013
21.03.2013
14.03.2013
08.03.2013
08.03.2013
05.03.2013
18.02.2013
11.02.2013
07.02.2013
06.02.2013
29.01.2013
26.01.2013
14.01.2013
21.12.2012
21.12.2012
20.12.2012
20.12.2012
18.12.2012
12.12.2012
06.12.2012
05.12.2012
29.11.2012
27.11.2012
26.11.2012
23.11.2012
23.11.2012
22.11.2012
22.11.2012
22.11.2012
16.11.2012
14.11.2012
06.11.2012
02.11.2012
31.10.2012
31.10.2012
30.10.2012
29.10.2012
25.10.2012
24.10.2012
24.10.2012
23.10.2012
22.10.2012
22.10.2012
16.10.2012
15.10.2012
15.10.2012
12.10.2012
12.10.2012
09.10.2012
03.10.2012
03.10.2012
02.10.2012
01.10.2012
28.09.2012
27.09.2012
20.09.2012
29.08.2012
28.08.2012
27.08.2012
27.08.2012
22.08.2012
14.08.2012
10.08.2012
10.08.2012
10.08.2012
09.08.2012
23.07.2012
21.07.2012
20.07.2012
17.07.2012
10.07.2012
25.06.2012
22.06.2012
21.06.2012
14.06.2012
14.06.2012
11.06.2012
11.06.2012
06.06.2012
04.06.2012
29.05.2012
29.05.2012
29.05.2012
25.05.2012
24.05.2012
21.05.2012
21.05.2012
16.05.2012
15.05.2012
14.05.2012
05.05.2012
04.05.2012
04.05.2012
02.05.2012
27.04.2012
26.04.2012
24.04.2012
18.04.2012
18.04.2012
17.04.2012
16.04.2012
11.04.2012
11.04.2012
03.04.2012
02.04.2012
23.03.2012
21.03.2012
19.03.2012
12.03.2012
08.03.2012
01.03.2012
28.02.2012
20.02.2012
17.02.2012
16.02.2012
30.01.2012
23.12.2011
16.12.2011
16.12.2011
13.12.2011
09.12.2011
07.12.2011
06.12.2011
29.11.2011
28.11.2011
25.11.2011
23.11.2011
09.11.2011
02.11.2011
25.10.2011
24.10.2011
11.10.2011
10.10.2011
04.10.2011
04.10.2011
28.09.2011
28.09.2011
27.09.2011
22.09.2011
19.09.2011
20.07.2011
12.07.2011
05.07.2011
28.06.2011
16.06.2011
13.06.2011
09.06.2011
27.05.2011
17.05.2011
16.05.2011
29.04.2011
21.04.2011
18.04.2011
28.03.2011
28.03.2011
23.03.2011
07.02.2011
02.02.2011
01.02.2011
20.01.2011
12.12.2010
30.11.2010
01.10.2010

festival-trialogos-kutsub-loengutele-kujundikeele-teemadel, Eesti Kooriühing Kooriühing kooriyhing, festival-trialogos-kutsub-loengutele-kujundikeele-teemadel
Kuulutused

Kodulehe valmistamine: Amelia IT PartnerEESTI KOORIÜHING     Roosikrantsi 13, 10119 Tallinn      Telefon: 627 44 51 & 627 44 50      Faks: 627 4459     kooriyhing@kooriyhing.ee     Avatud E-R: 9.00 - 17.00