EST ENG
Eesti Kooriühing
Uudiste arhiiv
Ürituste kalender
September 2019
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Peatselt toimumas
16.10 VII noorte koorijuhtide konkurss
09.11 V rahvusvaheline pop/jazz konkurss-festival LAULURAGIN 2019 kooridele ja duettidele
27.12 Põhja Konn, Vox Clamantis, Estonian Cello Ensemble INSPIREERITUD TÜÜRIST
31.01 X koolinoorte segakooride konkurss-festival Pärnus
21.03 Kammerkoori Kolm Lindu ja Mikk Üleoja kontserdid

Reisikiri: Rapla-Istanbul-Rapla

Rapla Laulustuudio juhi Thea Paluoja muljed kontsertreisilt Türki:

Kuidas edastada teile selle suurepärase reisiga kaasnevaid tundeid, ma hetkel veel ei tea. Ent püüan alustada.
Kell hakkab lähenema südaööle, ent Kultuurikeskuse tagune parkla on tulvil elevust ja sädinat. Minu küsimusele, kas miskit on teoksil, või lähete kuhugi, kostab muhe vastus, et oh me siin niisama veidi tšillime. Saabub suur valge buss, peal kiri „Hansabuss“ ja rahvamass hakkab tegema kiiremaid liigutusi. Tassime stuudiost kaste kõige vajalikuga, kõik kohvrid mahuvadki bussi kõhtu ära ja tundub, et kõik on omale sobivad istekohad leidnud. Lõbusad lehvitused nendele, kes bussi ei mahtunud ja minek. Rapla Laulustuudio asub teele. Türki.

Eelmisel sügisel tuli pakkumine osaleda Istanbulis toimuval II Rahvusvahelisel Koorikonkursil. Paar aastat varem olime Itaalias Europede’il käinud Valdo Rebase organiseeritud reisiga ja nõnda pakkus Valdo meile seekord uut võimalust. Esialgne plaan kohale lennata luhtus ülisuure hinna tõttu ja nii hakkas arenema plaan sõita bussiga. Suur osa tuttavatest arvasid meid ikka hulludeks. Aga meie alustasime läbirääkimisi. Kuna sõit ei ole siiski odav, said võimaluse need , kellel rahakott kannatas. Ja et tüdrukuid vajalikku arvu kokku ei saanud, haarasime juurde ka noormehed Raplamaa Noorte Meeskoorist ja mõned vilistlased.

Vanusepiirang konkursil: Lastekoorid kuni 15.aastased ja täiskasvanud alates 16.eluaastast. Nii moodustus meil kaks projektkoori - 11.-15.a. laste segakoor (noormehed juba madalate häältega) ja noortekoor, kes võistles siis täiskasvanute kategoorias. Loomulikult eelnes lindistuste voor, mille edukalt läbisime ja nii see Türgi meid siis ootas.

Varssavisse jõudsime päeval enne kella 2. Muidugi hotell Aramis. Ja siit algas iseseisev elu. Ka meie noorimad lauljad said võimaluse end proovile panna rändamisega suurlinnas, tingimusel, et liigutakse kambaga ja moblad on kogu aeg olemas. Õhtusöögiks olid kõik vapralt tagasi välja arvatud suurte lauljate punt, kes oli avastanud suure staadioni, millel päev otsa kees jalgpalli MM finaali virr-varr ja õhtul ka suurtel ekraanidel mäng ise. Kõik me olime päeval jäänud sooja paduvihma ja äikese kätte. Taevast sadas ka pöidla-suurusi raheteri ja taevas tantsisid piksetütred vahet pidamata – elamus missugune. Reisi algusega kõik rahul.

Hommikul kella 5-ne väljasõit veidi viibis, sest puudus ühe toa noormeeste seltskond, kelle uks tuli turvamehe abiga lahti murda. Mehepoegade uni ei lasknud end häirida ja moblad olid tühjad. Aga bussis jätkus und kõigil peale bussijuhtide Urmase ja Aivari ning me vurasime oma sihtmärgi poole. Läbi Poola, imelise, mägise Slovakkia õhtuse peatuspaiga poole Ungaris. Väikesed sirutus- ja pissipeatused, lõuna bussi kõrval äärekividel istudes ja topsikust suppi lürpides ja jälle unne.

Ungari-Serbia piiri lähedane hostel koos bungalotega oli armas. Muidugi oli esimene meelitaja kohe bassein. Maitsev õhtusöök ja mõned vajalikud lauluharjutused. Ning vabadus. Arvan, et selle reisi suuremad uned magatigi bussis, muul ajal olid muud tegemised-jutud-mängud.

Varahommikul saabus sööma ergas ja muhe seltskond. Nii mõnigi teatas, et uni ei tulnudki… Bussis aga küll. Serbiat läbides saime aimu sõjakoledustest – kuuliaugud kaljudel ja majades. Aga maisi- ja päevalilleväljad olid muljetavaldavad.

Bulgaaria rabas oma räpasusega. Teeäärset võsa ei olnud küll 30 aastat keegi ohjanud, igalt poolt vaatas vastu tegemata töö.

Sofiasse jõudsime 4-paiku. Oma ööbimispaikadesse aga rohkem kui 4 tundi hiljem. Kesklinna ei saanud bussiga ligi ja nii me siis tiirutasime, otsides võimalusi läheneda oma hostelitele või kas või korraks peatada buss, et minna asja uurima. Lõpuks saime appi ühe taksojuhi, kes aitas bussi parkida mingi kiriku juurde ja viis meid kolmekesi neid hosteleid siis otsima.

Pilt esimeses hostelis oli alul ehmatav ja masendav. Tüdrukute 6-sesse tuppa oli paigutatud ka mingi Bulgaaria poiss. Minu ägedate protestide peale lubati ta sealt mujale kolida. Wc uks paistis läbi, uksed lukku ei käinud. Hiljem küll leiti ka võtmed, mis siis 50 euro eest meile rendile anti. Trepikojas ööbisid kodutud, õnneks olid meil lukustatud rauduksed vahel. Aga lubatud õhtusöögist ei teadnud perenaine midagi.

Järgmine ööbimiskoht hirmutas veelgi oma siseõuega, kus olid kogunenud veidi imelike silmadega noored, pudelid ees. Ehk selline noorte seljakotirändajate ööbimiskoht küll aga 11-aastaste laste jaoks väga küsitav. 3-toaline korterikene meie ööbimiseks asus 4. korrusel, kuhu viis ülikitsas trepp ja kohvritega keeruline ronida. Narid osalt kolme korrusega. Aga 20 inimese peale oli vähemalt üks dušš ja wc-pott ning uks käis ka lukku. Hiljem küll selgus, et selle ukse võti oli ka kõigil teistel asukatel.

Kolmas koht oli ehk kõige kobedam, ilmselt oli hommikul veel treppi värvitud-värvihais oli valdav. Sealt leidime ka tüdruku, kes oli meie asjade eest hoolitsenud. Lahenes bussi parkimise mure ja ka ühine õhtusöök. Oleks see info meil enne olnud, oleks närvikulu väiksem olnud.

Bussirahval oli aga meie pärast juba mure, olime taksoga ära üle 1,5 tunni. Aga leidsime üles lõpuks parkla, kuhu buss ka mahtus ja tohtis. Kuna see asus meie ööbimiskohtadest ikka kaugel, leidsid bussijuhid endale ööbimiseks midagi bussile lähemal, meie aga lõime oma 51 kohvrit keset linna laiali, hankisime sealt selleks õhtuks vajaliku ja asusime teele ilma kohvriteta oma kolme ööbimiskoha poole. Jala polnudki kaugel, lihtsalt kesklinn on ainult jalakäijatele ja sõites tuleb tiirutada hoolega.

Kogu selle äreva õhtupooliku maandas imeline õhtusöök Hiina kiirtoidu restoranis.
Hommikukohv serveeriti meie 19-pealisele pundile allkorrusel asuvas joogikohas, kuhu vabatahtlikult vist küll kunagi ei siseneks. Tasse otsiti kokku terve 4-kordse hoone pealt ja võileivad olid valmis tehtud eelmisel päeval. Aga kellegi kõhuga midagi õnneks ei juhtunud. Teise hosteli punt sai pahandada, kui nad 20-kesi tarvitasid krõbinate peale ära 1,5 liitrit piima. Selgus, et see oli terve hosteli hommikusöök, mille siis meie noored lauljad pintslisse panid.
Buss aga asus teele Istanbuli poole. Imelik. Ainult piir on Bulgaaria ja Türgi vahel aga äkki algas puhas, korrastatud, lilleklumpe täis maailm. Soe oli meid muidugi saatnud reisi algusest saadik aga nüüd siis juba kohati 42 kraadi. Ja päike-päike…

Bussis asus tööle „Tootmiskoondis UKU“. Meie tüdrukute imeilusate kostüümide kõrvale oli Õmblusstuudio juht Ira noormeestele õmmelnud kenad kostüümid. Aga neil puudusid veel vööd. Ja nii me asusime neid bussis punuma. 17 pikka takunöörist punutud vööd said valmis paari tunniga. Ja siis algas laiem tööpõld. Kaasas oli meil lõnga – sinist, musta ja valget. Paar katsetust ja süsteem oli leiutatud ning valmima hakkasid käepaelad. Töödega oli hõivatud pea pool bussi. Iga bussis viibija sai ühe paela ja sadakond sai veel kingitusteks valmistatud. Ette rutates – meie käepaelad saavutasid erakordse menu - uhkusega kandsid neid nii ungarlased, kui türklased. Ja muidugi kõik me ise.

Lõunapeatuse tegime kohe peale Türgi piiri. Esimene ehmatus tabas muidugi noori neide wc-s. Sealses maailmas kasutatakse endiselt tualette, kus poti asemel kaks jalajälge ja keskel auk. Esimene reaktsioon nii mõnelgi neiul – ei mina siia küll ei lähe. Aga 6 päeva umbne ju ka olla ei saa. Nii et see oli mööduv nähtus. Ees ootas Istanbul.
Linna piirilt ööbimispaika sõitsime taas ca 4 tundi. Selliseis ummikuid ei ole varem näinud. Nojah, ikkagi 18 miljonit elanikku linnas. Ja meil oli vaja saada Euroopa poole pealt Aasiasse, aga ilmselt mõnel miljonil ka. Seega liikusime meetri-kaupa ja imetlesime Bosporuse väina.

Kõik osalejad ööbisid Üliõpilaste ühiselamu kompleksis. Eks oli veidi harjumatu, et taas uksed lukku ei käinud, wc-d olid sellised , nagu selles kultuuris kombeks ja lõunasöögiks pandi meile kaasa sai, mille sees olid friikartulid. Aga see virin on lihtsalt eestlaslik. Tegelikult olime hästi hoitud. Meile oli ette valmistatud tore programm.
Hommikul näidati meile Istanbuli vaatamisväärsusi, kuhu sissepääs oli kahjuks tasuline ja selleks meil rahasid arvestatud polnud. Aga kaunid pildid saime igal juhul.Ühe mošee eest pildistades kogunes meid vaatama hulk inimesi, niiet otsustasime ka laulda. Esitasime Tuljaku. Sajad inimesed jäid ootama enamat. Aga meid ootas Grand Bazaar.

Hirmul on ju suured silmad. Oli mure meie nooremate lauljate pärast, et äkki eksivad ja äkki ei oska kaubelda ja… Kõik asjata. Nad said paremini hakkama, kui vanad.

KONKURSIPÄEV.
Sõitsime proovi. Kogu tähtis üritus toimus meie Solarise-laadses kaubanduskeskuses, kus ülakorruse kinosaalid ja ka kontserdisaal. Ülihea akustika üle ma vaimustuda ei saa. Kooriastmed olid lavasügavuses, sealt kadus kogu kooskõla, nii me siis tulimegi laulma lava äärele. Mõistlik tegu oli.

Konkurss ise oli pealelõunal. Käisime kodus riideid vahetamas ja tagasi. Alustasid lastekoorid. Meie olime esimesed. Noh, ikka jääb mingi varu, miski oleks veel paremini saanud välja tulla. Kategooria lõppedes kutsuti koorid lavale ja teatati kohe tulemused. Erutusest ilmselt unustati vahepeal ka kena türgi keelt meile tõlkida, ent kui meie esikoht välja hõigati, siis sellest saime aru ja rõõmumöire oli vägev. 5-liikmeline rahvusvaheline žürii andis meile 96,33 punkti. Teistel jäid tulemused alla 90.

Järgnes Naiskooride kategooria ja siis juba segakoorid. Seal olime me kõige nooremad muidugi. Teised olid ikka täiskasvanud. Meil olid kooris mõned inimesed, kes olid üle 18 eluaasta. Läks meil oma arust hästi. Igal juhul oli laval lõbus ja omavaheline keemia läks täiega tööle. Ja loomulikult rõõmustas meid II koht. Võitjal, Venemaal, 96,33 ja meil 95,66. Segakoore oli 8 ja tase oli päris korralik.

Ja taas tõlkeprobleemid – segakooridel paluti peale autasustamist kiiresti lavalt lahkuda. Loomulikult läksid kõik ka välja. Saalgi tühjenes. Ja siis selgus, et algab Grand Prix välja kuulutamine. Kõikide konkursil osalenud kooride punktid löödi kokku ja tehti üldjärjestus. Kutsuti lavale Venemaa segakoor, Belgia naiskoor ja Rapla LS Lastekoor. Hetkel oli saalis meist vaid 4 poissi plätudes ja mina. Meie siis esindasime. Ja oh üllatust – me võitsime II koha. Esimene Belgia ja kolmas Venemaa. Selle võiduga kaasnes ka rahaline preemia.
Oh seda rõõmu ja juubeldamist pärast ukse taga. Ja ka õhtune sume ühikaõu oli täis sõbralikke ja õnnelikke koorilauljaid. Meile jagus naeratusi kõigilt.

Järgmine hommik oli pikema unega. Mõned agaramad käisid linna peal uitamas ja mõned Türgi saunas.
Keskpäeval viidi suurem osa konkursante laevaga sõitma. See lause tundub igav, aga see mis järgnes, ei unune küll kellelgi kunagi. Laev oli ülalt avatud lõbusõidu kaater, mis mahutas umbes 250-300 inimest. Meie saime endale kohad avatud tekil. Algul oli kõik kena ja viisakas, kõik tegid pilte, kui meid sõidutati mööda kaunist Bosporuse väina, ühel pool Euroopa, teisel aga Aasia. Kaunid villad, loodus, sillad… Päike lõõmas, inimesed olid päevitusriietes. Muusika rahulik. Ja siis ilmselt vahetus diskor. Muusika muutus aina tantsulisemaks ja mingil hetkel ei olnud laevalael enam ühtki inimest, kes end muusika taktis õõtsutanud poleks. Nagu nakkushaigus või massipsühhoos. Ja aina keris tuure. Oli mõnus, naljakas, soe, kompleksivaba… Mingil hetkel avastasid meie kutid, et on palav. Baarist osteti vett, alguses seda joodi ja siis juba kallati sõbrale selga. See vallandas sellise ohjeldamatu veepeo, mida mina oma elus veel näinud ei ole. Mitusada lõkerdavat ja läbimärga inimest tantsisid rongis läbi erinevate korruste. Laevamehed käisid seda möllavat ja lõbusat kampa lausa pildistamas. Reis kestis 3 tunni ringis. Pool tundi enne randumist oli laev veest tühjaks ostetud. Ja rõõmsad olid kõik – nii noored, kui… mitte enam väga noored.
Järgmisel hommikul viidi meid kaubandustänavale. See oleks võinud ka kuidagi teisiti olla lahendatud. Ehk hoopis mingile „päris-Türgi“ tänavale. See, kuhu sattusime, oli euroopalik kallite firmapoodide ja hunniku restoranidega tänav. Rahad olid meil läbi ja ega sealt ei oleks ikka midagi väga hankinud.

Pealelõunal aga toimus lõppkontsert ühes pargis. Esines enamik konkursist osavõtnud koore. Mõned olid ka juba ära sõitnud. Meie ümber olid hulgad inimesi, kes tahtsid pilti teha ja pakkusid maiustusi, vahetasime kingitusi ja nautisime sõbralikku maailma. Õhtune õuepidu oli täis laulu ja naeru. 1-paiku öösel hakkas turvameeskond kõiki magama ajama ja keelas ümisemise. Muidugi – homme ju tööpäev ja meid ootab kodu.
Hommikul taas asjad bussi ja tuldud teed tagasi.

Buss täis magajaid, vahepeatustes aga õnnelikud ja naeratavad näod. Sofias sai teiste eest toidu ärasööv seltskond endale uue ööbimise. Hea ööbimise.

Ungaris korraldasime lõpupeo, kus kõik rändurid said endale konkursi medali ja sertifikaadi. Ei puudunud kihisev jook ega puuviljad. Sume öö sai nautida meie laule hommikuse väljasõiduni varavalges. Varssavis tundus kõik juba nii tavaline ja kodune. Viimasel päeval startisime taas väga vara ja ega nendel meie bussijuhtidel just väga väikesed kingad ole- jaksavad vajutada pedaale küll. 8-paiku õhtul olime juba seal, kust reisi alustasime 13 päeva tagasi. Ja sama kamp vastas. Laulmiseks enam aega ei jagu. Vaid meie toredad bussijuhid saavad kingituse, mida ei saa võtta muuna, kui tänuna toreda reisi eest. Nimelt on noored viimasel õhtul Varssavis bussi taustal poseerinud ja need pildid galeriina raamida lasknud. Mälestus kogu eluks.

Kokkuvõtteks:
* Sõitsime läbi 9 riiki.
* Euroopale kinkisime 2 mobiiltelefoni, vähemalt 2 paari plätusid, seelikuid, pluuse ja käterätte.
* Kiiret meditsiinilist abi Türgis ei ole võimalik leida igast haiglast.
* Leidsime ebaõnnestumiste katteks pisarate asemele salasõnad „pole hullu!“
* Bussisõidustsüdapahahaigus jättis paraku konkursist eemale ühe meie laulja. Glüloos aitas hädast.
* Ühel õhtul korraldasid nooremad lauljad kurbade juttude õhtu. Nuttes kulutati ära 3 rulli wc-paberi . Järgmisel hommikul olid kõigil silmad paistes aga uhkus hinges.
* Suutsime reisi jooksul maha murda 2 ust .
* Buss väljus võitjana lahingust ülikitsa tänavaga, kus oli vaja pöörata aga ka jalgrattaga palju ruumi pole.
* Kõige odavam on poes käia Serbias
* Nägime tollipunktis kenasti riides naist, kes häbenemata peadpidi prügikastist koukis välja konserve ja pudeleid – mitte tühje muidugi.
* Ujuda saime ainult Ungaris

TÄNAME Valdo Rebane ja Eesti Europeade’i komitee
Hansabuss, Urmas Nõgu, Aivar Piirimees
Rapla Vald, Eesti Kultuurkapital,
Hasartmängumaksu nõukogu
Rapla Kultuurikeskus, AS Interlink,
Rapla Perearstikeskus
Ira Veiksaar, Merilyn Elge, Inga Tarto,
Rapla Tarbijate Ühistu ja Väino Sassi
AS Valtu Vein ja Tõnu Teder
Rapla Karmani Kaubamaja ja Enn Kasari
Age Rebel, Tiina Roosalu, Viivi Lants,
Karl Tamme
Kõik lapsevanemad
Ja muidugi minu armsad lauljad


Suviste tervitustega
Thea Paluoja
Rapla Laulustuudio juhataja
19.09.2018
19.09.2018
17.09.2018
13.09.2018
11.09.2018
27.08.2018
24.08.2018
24.08.2018
24.08.2018
09.08.2018
06.08.2018
05.08.2018
20.07.2018
16.07.2018
10.07.2018
05.07.2018
04.07.2018
28.06.2018
19.06.2018
13.06.2018
06.06.2018
01.06.2018
31.05.2018
31.05.2018
25.05.2018
24.05.2018
24.05.2018
23.05.2018
21.05.2018
21.05.2018
09.05.2018
07.05.2018
07.05.2018
07.05.2018
04.05.2018
04.05.2018
03.05.2018
30.04.2018
27.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
25.04.2018
16.04.2018
12.04.2018
10.04.2018
06.04.2018
06.04.2018
05.04.2018
29.03.2018
27.03.2018
27.03.2018
22.03.2018
21.03.2018
21.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
15.03.2018
15.03.2018
15.03.2018
15.03.2018
13.03.2018
12.03.2018
09.03.2018
09.03.2018
09.03.2018
08.03.2018
07.03.2018
06.03.2018
05.03.2018
01.03.2018
01.03.2018
28.02.2018
27.02.2018
26.02.2018
23.02.2018
22.02.2018
21.02.2018
20.02.2018
13.02.2018
09.02.2018
08.02.2018
08.02.2018
07.02.2018
07.02.2018
06.02.2018
05.02.2018
02.02.2018
25.01.2018
25.01.2018
25.01.2018
25.01.2018
24.01.2018
23.01.2018
20.01.2018
15.01.2018
09.01.2018
05.01.2018
19.12.2017
18.12.2017
15.12.2017
13.12.2017
13.12.2017
08.12.2017
07.12.2017
29.11.2017
28.11.2017
27.11.2017
27.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
17.11.2017
16.11.2017
16.11.2017
14.11.2017
13.11.2017
13.11.2017
10.11.2017
10.11.2017
09.11.2017
08.11.2017
06.11.2017
02.11.2017
02.11.2017
31.10.2017
27.10.2017
25.10.2017
16.10.2017
11.10.2017
10.10.2017
06.10.2017
04.10.2017
03.10.2017
28.09.2017
28.09.2017
27.09.2017
26.09.2017
26.09.2017
26.09.2017
25.09.2017
21.09.2017
20.09.2017
20.09.2017
14.09.2017
14.09.2017
08.09.2017
07.09.2017
06.09.2017
31.08.2017
29.08.2017
28.08.2017
23.08.2017
17.08.2017
14.08.2017
14.08.2017
11.08.2017
10.08.2017
08.08.2017
07.08.2017
07.08.2017
31.07.2017
31.07.2017
31.07.2017
31.07.2017
31.07.2017
10.07.2017
10.07.2017
05.07.2017
29.06.2017
27.06.2017
26.06.2017
21.06.2017
21.06.2017
16.06.2017
13.06.2017
13.06.2017
08.06.2017
31.05.2017
30.05.2017
29.05.2017
17.05.2017
17.05.2017
17.05.2017
15.05.2017
10.05.2017
08.05.2017
08.05.2017
03.05.2017
28.04.2017
26.04.2017
26.04.2017
22.04.2017
19.04.2017
18.04.2017
18.04.2017
17.04.2017
13.04.2017
12.04.2017
12.04.2017
11.04.2017
11.04.2017
06.04.2017
05.04.2017
31.03.2017
30.03.2017
29.03.2017
27.03.2017
27.03.2017
21.03.2017
21.03.2017
16.03.2017
10.03.2017
10.03.2017
03.03.2017
01.03.2017
28.02.2017
28.02.2017
23.02.2017
21.02.2017
20.02.2017
16.02.2017
14.02.2017
14.02.2017
08.02.2017
07.02.2017
06.02.2017
03.02.2017
01.02.2017
27.01.2017
27.01.2017
27.01.2017
27.01.2017
24.01.2017
23.01.2017
23.01.2017
23.01.2017
21.01.2017
18.01.2017
16.01.2017
13.01.2017
11.01.2017
10.01.2017
10.01.2017
05.01.2017
05.01.2017
03.01.2017
03.01.2017
23.12.2016
21.12.2016
20.12.2016
14.12.2016
12.12.2016
12.12.2016
09.12.2016
06.12.2016
01.12.2016
01.12.2016
28.11.2016
28.11.2016
28.11.2016
25.11.2016
24.11.2016
21.11.2016
18.11.2016
17.11.2016
15.11.2016
14.11.2016
14.11.2016
09.11.2016
09.11.2016
08.11.2016
08.11.2016
07.11.2016
02.11.2016
02.11.2016
01.11.2016
27.10.2016
27.10.2016
27.10.2016
19.10.2016
11.10.2016
06.10.2016
05.10.2016
03.10.2016
30.09.2016
28.09.2016
27.09.2016
27.09.2016
27.09.2016
26.09.2016
26.09.2016
23.09.2016
22.09.2016
22.09.2016
22.09.2016
20.09.2016
20.09.2016
16.09.2016
15.09.2016
14.09.2016
13.09.2016
13.09.2016
06.09.2016
02.09.2016
02.09.2016
25.08.2016
24.08.2016
24.08.2016
24.08.2016
23.08.2016
22.08.2016
15.08.2016
03.08.2016
03.08.2016
02.08.2016
01.08.2016
01.08.2016
01.08.2016
30.06.2016
29.06.2016
18.06.2016
16.06.2016
16.06.2016
14.06.2016
14.06.2016
10.06.2016
09.06.2016
01.06.2016
01.06.2016
01.06.2016
30.05.2016
30.05.2016
30.05.2016
26.05.2016
26.05.2016
23.05.2016
23.05.2016
20.05.2016
18.05.2016
17.05.2016
16.05.2016
16.05.2016
16.05.2016
13.05.2016
13.05.2016
13.05.2016
12.05.2016
11.05.2016
10.05.2016
10.05.2016
09.05.2016
09.05.2016
09.05.2016
06.05.2016
06.05.2016
05.05.2016
02.05.2016
25.04.2016
18.04.2016
18.04.2016
14.04.2016
13.04.2016
12.04.2016
12.04.2016
11.04.2016
06.04.2016
06.04.2016
01.04.2016
30.03.2016
30.03.2016
30.03.2016
24.03.2016
24.03.2016
24.03.2016
22.03.2016
22.03.2016
17.03.2016
16.03.2016
16.03.2016
15.03.2016
15.03.2016
11.03.2016
11.03.2016
11.03.2016
09.03.2016
08.03.2016
08.03.2016
02.03.2016
23.02.2016
23.02.2016
22.02.2016
19.02.2016
18.02.2016
18.02.2016
17.02.2016
16.02.2016
11.02.2016
09.02.2016
09.02.2016
09.02.2016
05.02.2016
03.02.2016
29.01.2016
28.01.2016
28.01.2016
28.01.2016
26.01.2016
25.01.2016
23.01.2016
19.01.2016
15.01.2016
15.01.2016
13.01.2016
12.01.2016
11.01.2016
04.01.2016
04.01.2016
23.12.2015
21.12.2015
21.12.2015
18.12.2015
16.12.2015
16.12.2015
15.12.2015
15.12.2015
09.12.2015
07.12.2015
07.12.2015
01.12.2015
01.12.2015
25.11.2015
24.11.2015
24.11.2015
24.11.2015
20.11.2015
19.11.2015
19.11.2015
18.11.2015
18.11.2015
13.11.2015
13.11.2015
10.11.2015
09.11.2015
05.11.2015
05.11.2015
30.10.2015
29.10.2015
28.10.2015
28.10.2015
27.10.2015
27.10.2015
26.10.2015
26.10.2015
16.10.2015
14.10.2015
13.10.2015
12.10.2015
09.10.2015
08.10.2015
06.10.2015
05.10.2015
05.10.2015
02.10.2015
30.09.2015
28.09.2015
25.09.2015
25.09.2015
25.09.2015
25.09.2015
23.09.2015
21.09.2015
21.09.2015
21.09.2015
18.09.2015
15.09.2015
15.09.2015
14.09.2015
11.09.2015
11.09.2015
10.09.2015
10.09.2015
09.09.2015
04.09.2015
03.09.2015
31.08.2015
31.08.2015
28.08.2015
25.08.2015
25.08.2015
13.08.2015
11.08.2015
11.08.2015
10.08.2015
07.08.2015
06.08.2015
06.08.2015
22.07.2015
22.07.2015
21.07.2015
10.07.2015
02.07.2015
25.06.2015
19.06.2015
18.06.2015
16.06.2015
15.06.2015
15.06.2015
12.06.2015
11.06.2015
10.06.2015
09.06.2015
09.06.2015
09.06.2015
08.06.2015
05.06.2015
05.06.2015
03.06.2015
02.06.2015
29.05.2015
27.05.2015
25.05.2015
22.05.2015
21.05.2015
21.05.2015
20.05.2015
18.05.2015
14.05.2015
11.05.2015
11.05.2015
11.05.2015
11.05.2015
07.05.2015
05.05.2015
03.05.2015
30.04.2015
29.04.2015
27.04.2015
26.04.2015
26.04.2015
21.04.2015
17.04.2015
17.04.2015
16.04.2015
13.04.2015
10.04.2015
09.04.2015
08.04.2015
01.04.2015
31.03.2015
27.03.2015
27.03.2015
27.03.2015
23.03.2015
19.03.2015
18.03.2015
13.03.2015
13.03.2015
12.03.2015
11.03.2015
11.03.2015
05.03.2015
04.03.2015
27.02.2015
25.02.2015
25.02.2015
18.02.2015
17.02.2015
16.02.2015
12.02.2015
10.02.2015
09.02.2015
05.02.2015
05.02.2015
04.02.2015
04.02.2015
03.02.2015
30.01.2015
30.01.2015
29.01.2015
29.01.2015
28.01.2015
28.01.2015
28.01.2015
26.01.2015
19.01.2015
19.01.2015
12.01.2015
09.01.2015
19.12.2014
17.12.2014
16.12.2014
15.12.2014
08.12.2014
05.12.2014
05.12.2014
04.12.2014
01.12.2014
27.11.2014
25.11.2014
24.11.2014
19.11.2014
18.11.2014
17.11.2014
10.11.2014
10.11.2014
10.11.2014
10.11.2014
07.11.2014
07.11.2014
05.11.2014
04.11.2014
31.10.2014
31.10.2014
30.10.2014
30.10.2014
30.10.2014
24.10.2014
23.10.2014
22.10.2014
20.10.2014
20.10.2014
16.10.2014
16.10.2014
14.10.2014
08.10.2014
08.10.2014
07.10.2014
03.10.2014
02.10.2014
29.09.2014
26.09.2014
26.09.2014
25.09.2014
25.09.2014
25.09.2014
25.09.2014
22.09.2014
17.09.2014
17.09.2014
17.09.2014
17.09.2014
16.09.2014
10.09.2014
04.09.2014
03.09.2014
02.09.2014
02.09.2014
14.08.2014
14.08.2014
14.08.2014
12.08.2014
11.08.2014
11.08.2014
07.08.2014
07.08.2014
06.08.2014
04.08.2014
04.08.2014
04.08.2014
29.07.2014
23.07.2014
22.07.2014
19.07.2014
18.07.2014
15.07.2014
30.06.2014
25.06.2014
25.06.2014
25.06.2014
25.06.2014
25.06.2014
20.06.2014
19.06.2014
19.06.2014
18.06.2014
17.06.2014
11.06.2014
06.06.2014
05.06.2014
05.06.2014
03.06.2014
02.06.2014
02.06.2014
02.06.2014
30.05.2014
21.05.2014
19.05.2014
16.05.2014
15.05.2014
13.05.2014
12.05.2014
09.05.2014
08.05.2014
07.05.2014
06.05.2014
05.05.2014
30.04.2014
30.04.2014
30.04.2014
28.04.2014
23.04.2014
21.04.2014
21.04.2014
17.04.2014
16.04.2014
16.04.2014
14.04.2014
14.04.2014
14.04.2014
14.04.2014
09.04.2014
08.04.2014
07.04.2014
04.04.2014
04.04.2014
03.04.2014
03.04.2014
02.04.2014
02.04.2014
24.03.2014
24.03.2014
21.03.2014
20.03.2014
17.03.2014
14.03.2014
12.03.2014
12.03.2014
12.03.2014
11.03.2014
10.03.2014
03.03.2014
03.03.2014
03.03.2014
25.02.2014
21.02.2014
20.02.2014
17.02.2014
10.02.2014
10.02.2014
07.02.2014
06.02.2014
06.02.2014
31.01.2014
31.01.2014
31.01.2014
31.01.2014
28.01.2014
28.01.2014
27.01.2014
25.01.2014
23.01.2014
23.01.2014
15.01.2014
14.01.2014
09.01.2014
08.01.2014
06.01.2014
18.12.2013
12.12.2013
11.12.2013
10.12.2013
10.12.2013
09.12.2013
09.12.2013
01.12.2013
29.11.2013
21.11.2013
20.11.2013
19.11.2013
18.11.2013
18.11.2013
15.11.2013
15.11.2013
11.11.2013
08.11.2013
06.11.2013
01.11.2013
01.11.2013
29.10.2013
29.10.2013
21.10.2013
18.10.2013
16.10.2013
16.10.2013
15.10.2013
14.10.2013
14.10.2013
11.10.2013
11.10.2013
11.10.2013
10.10.2013
10.10.2013
10.10.2013
08.10.2013
08.10.2013
07.10.2013
01.10.2013
01.10.2013
30.09.2013
27.09.2013
27.09.2013
19.09.2013
17.09.2013
12.09.2013
10.09.2013
10.09.2013
05.09.2013
05.09.2013
02.09.2013
02.09.2013
26.08.2013
21.08.2013
15.08.2013
11.08.2013
11.08.2013
25.07.2013
24.07.2013
10.07.2013
10.07.2013
26.06.2013
20.06.2013
19.06.2013
18.06.2013
17.06.2013
17.06.2013
14.06.2013
13.06.2013
11.06.2013
10.06.2013
10.06.2013
06.06.2013
06.06.2013
04.06.2013
21.05.2013
21.05.2013
21.05.2013
21.05.2013
20.05.2013
20.05.2013
20.05.2013
20.05.2013
09.05.2013
08.05.2013
24.04.2013
23.04.2013
20.04.2013
19.04.2013
18.04.2013
15.04.2013
15.04.2013
11.04.2013
11.04.2013
09.04.2013
04.04.2013
27.03.2013
21.03.2013
14.03.2013
08.03.2013
08.03.2013
05.03.2013
18.02.2013
11.02.2013
07.02.2013
06.02.2013
29.01.2013
26.01.2013
14.01.2013
21.12.2012
21.12.2012
20.12.2012
20.12.2012
18.12.2012
12.12.2012
06.12.2012
05.12.2012
29.11.2012
27.11.2012
26.11.2012
23.11.2012
23.11.2012
22.11.2012
22.11.2012
22.11.2012
16.11.2012
14.11.2012
06.11.2012
02.11.2012
31.10.2012
31.10.2012
30.10.2012
29.10.2012
25.10.2012
24.10.2012
24.10.2012
23.10.2012
22.10.2012
22.10.2012
16.10.2012
15.10.2012
15.10.2012
12.10.2012
12.10.2012
09.10.2012
03.10.2012
03.10.2012
02.10.2012
01.10.2012
28.09.2012
27.09.2012
20.09.2012
29.08.2012
28.08.2012
27.08.2012
27.08.2012
22.08.2012
14.08.2012
10.08.2012
10.08.2012
10.08.2012
09.08.2012
23.07.2012
21.07.2012
20.07.2012
17.07.2012
10.07.2012
25.06.2012
22.06.2012
21.06.2012
14.06.2012
14.06.2012
11.06.2012
11.06.2012
06.06.2012
04.06.2012
29.05.2012
29.05.2012
29.05.2012
25.05.2012
24.05.2012
21.05.2012
21.05.2012
16.05.2012
15.05.2012
14.05.2012
05.05.2012
04.05.2012
04.05.2012
02.05.2012
27.04.2012
26.04.2012
24.04.2012
18.04.2012
18.04.2012
17.04.2012
16.04.2012
11.04.2012
11.04.2012
03.04.2012
02.04.2012
23.03.2012
21.03.2012
19.03.2012
12.03.2012
08.03.2012
01.03.2012
28.02.2012
20.02.2012
17.02.2012
16.02.2012
30.01.2012
23.12.2011
16.12.2011
16.12.2011
13.12.2011
09.12.2011
07.12.2011
06.12.2011
29.11.2011
28.11.2011
25.11.2011
23.11.2011
09.11.2011
02.11.2011
25.10.2011
24.10.2011
11.10.2011
10.10.2011
04.10.2011
04.10.2011
28.09.2011
28.09.2011
27.09.2011
22.09.2011
19.09.2011
20.07.2011
12.07.2011
05.07.2011
28.06.2011
16.06.2011
13.06.2011
09.06.2011
27.05.2011
17.05.2011
16.05.2011
29.04.2011
21.04.2011
18.04.2011
28.03.2011
28.03.2011
23.03.2011
07.02.2011
02.02.2011
01.02.2011
20.01.2011
12.12.2010
30.11.2010
01.10.2010

reisikiri:-raplaistanbulrapla, Eesti Kooriühing Kooriühing kooriyhing, reisikiri:-raplaistanbulrapla
Kuulutused

Kodulehe valmistamine: Amelia IT PartnerEESTI KOORIÜHING     Roosikrantsi 13, 10119 Tallinn      Telefon: 627 44 51 & 627 44 50      Faks: 627 4459     kooriyhing@kooriyhing.ee     Avatud E-R: 9.00 - 17.00