EST ENG
Eesti Kooriühing
LTP tegevustoetus
LTP arendusstipendium 2015
Kooride saavutused
  2019
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2003
  2004
  2002
  2001
Kooriühingu infokiri
Noodid ja plaadid
Ürituste kalender
Aprill 2019
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Peatselt toimumas
27.04 Kammerkoor Kolm Lindu, Valter Soosalu, Theodor Sink
28.04 Kammerkoor Kolm Lindu, Valter Soosalu, Theodor Sink
05.05 Üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmise lõppkontsert
16.06 Noorte koorijuhtide kontsert
09.11 V rahvusvaheline pop/jazz konkurss-festival LAULURAGIN 2019 kooridele ja duettidele


Konkurssidel auhinnalistele kohtadele tulnud koorid, puhkpilliorkestrid ja dirigendid 2018. aastal (Kooriühingu andmetel)


1. Akadeemiline Meeste Lauluselts (dirigent Laine Randjärv) - III koht Eesti meeskooride konkursil B-kategoorias

2. Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli Naiskoor (dirigent Ksenija Grabova) –
• I koht ja dirigendipreemia VII Eesti nais-ja neidudekooride võistulaulmisel neidude A-kategoorias
• I koht ja dirigendipreemia XIV Eesti Kammerkooride Festivalil Tartus A-kategoorias
3. Eesti Koorijuhtide Naiskoor (dirigent Andrus Siimon) - III koht VII Eesti nais-ja neidudekooride võistulaulmisel A-kategoorias

4. Eesti Kunstiakadeemia Kammerkoor (dirigent Kristel Marand) - II koht ja eripreemia parima konkursikava eest XIV Eesti Kammerkooride Festivalil Tartus B-kategoorias

5. Eesti Meestelaulu Seltsi Tartu Meeskoor (dirigent Made Ritsing) - III koht Eesti meeskooride konkursil C-kategoorias

6. Eesti Metsatöötajate Meeskoor Forestalia (dirigent Made Ritsing) - III koht Eesti meeskooride konkursil noormeestekooride kategoorias

7. Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor (dirigent Andrus Siimon) - III koht Eesti meeskooride konkursil A-kategoorias

8. Elleri tütarlastekoor (dirigendid Külli Lokko ja Kärolin Orav) –
• Grand Prix ja II koht XIV Eesti Kammerkooride Festivalil Tartus A-kategoorias
• III koht rahvusvahelisel koorifestivalil BALTIC SEA Jurmalas (Läti)

9. Haapsalu Kammerkoor (dirigent Ulrika Grauberg) – kulddiplom ja IV koht II rahvusvahelisel koorifestivalil Korful (Kreeka)
10. Haaslava meeskoor (dirigent Kalev Lindal) - II koht Eesti meeskooride konkursil B-kategoorias

11. Jakob Westholmi Gümnaasiumi kammerkoor (dirigent Grete Koik) - I koht ja parima dirigendi eripreemia XIV Eesti Kammerkooride Festivalil Tartus D-kategoorias

12. Kaitseliidu Tallinna Maleva Orkester (dirigent Kalev Kütaru) - I koht Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril Tallinnas C-grupis

13. Kammerkoor A Le Coq (dirigendid Jana Käär ja Ragne Lind) – III koht rahvusvahelisel koorikestivalil „All Nations Are Singing“ Vilniuses (Leedu)

14. Kammerkoor Encore (dirigent Karin Kuulpak) –
• I koht, eripreemia kohustusliku loo parima esituse eest ja parima koorijuht-helilooja eripreemia XIV Eesti Kammerkooride Festivalil Tartus B-kategoorias
• I koht rahvusvahelisel koorifestivalil Lauluragin Valgas

15. Kammerkoor Helü (dirigent Küllike Joosing) – kuldmedal ja II koht segakooride kategoorias ning kuldmedal ja V koht vabas kategoorias rahvusvahelisel koorifestivalil Prevezas (Kreeka)

16. Kammernaiskoor Sireen (dirigendid Tiiu Ivanova ja Nele Erastus) – III koht XIV Eesti Kammerkooride Festivalil Tartus A-kategoorias

17. Keila Linnaorkester (dirigendid Valdo Rüütelmaa ja Triin Viljus) - II koht Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril Tallinnas C-grupis

18. Kooristuudio So-La-Re lastekoor (dirigent Elo Üleoja) – I kategooria laureaaditiitel ja VI koht rahvusvahelisel koorifestival „In Anticipation of Christmas“ Peterburis

19. Kooristuudio So-La-Re noortekoor (dirigent Keio Soomelt) - III kategooria laureaaditiitel ja eripreemia rahvusvahelisel koorifestival „In Anticipation of Christmas“ Peterburis

20. Laulasmaa Kooli lastekoor (dirigendid Sille Ojastu ja Piret Arikainen) - hõbediplom ja I koht VIII rahvusvahelisel koorifestivalil Kaunas Cantat mudilaskooride kategoorias

21. Laulupesa ja Suure-Jaani muusikastuudio sõpruskoor (dirigent Airi Liiva) – III koht rahvusvahelisel koorifestivalil Lauluragin Valgas

22. Lehtse kammerkoor (dirigendid Tiiu Tikkerber ja Jaanus Väljaots) – III koht ja hõbediplom suurt segakooride kategoorias XXVIII rahvusvahelisel advendilaulude konkursil Prahas

23. Meeskoor Sakala (dirigendid Kadi Ritsing ja Liisi Toomsalu) - I koht Eesti meeskooride konkursil B-kategoorias
24. Musamari Koorikooli tütarlastekoor (dirigent Tiina Mee) - II koht VII Eesti nais-ja neidudekooride võistulaulmisel neidude A-kategoorias

25. Naiskoor Carmina (dirigent Margit Võsa) –
• III koht VII Eesti nais-ja neidudekooride võistulaulmisel A-kategoorias
• III koht ja hõbediplom naiskoooride kategoorias ning III koht ja hõbediplom folkloori kategoorias III rahvusvahelisel Beira koorikonkursil Fundãos (Portugal)

26. Naiskoor Emajõe laulikud (dirigent Vilve Maide) – I koht nais- ja meeskooride kategoorias rahvusvahelisel koorifestivalil Varsovia Cantat Varssavis (Poola)

27. Naiskoor Gaudete (dirigent Mait Männik) - I koht VII Eesti nais-ja neidudekooride võistulaulmisel B-kategoorias

28. Naiskoor Leelo vol 2 (dirigent Toomas Voll) - II koht VII Eesti nais-ja neidudekooride võistulaulmisel B-kategoorias

29. Naiskoor Tempera (dirigent Signe Rõõmus) - III koht VII Eesti nais-ja neidudekooride võistulaulmisel C-kategoorias

30. Nõmme Muusikakooli noorteorkester (dirigent Aigar Kostabi) - I koht Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril Tallinnas A-grupis

31. Nõmme Muusikakooli puhkpilliorkester (dirigent Mart Kivi ) - I koht Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril Tallinnas B-grupis

32. Padise puhkpilliorkester (dirigent Rene Hollo) – III koht Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril Tallinnas A-grupis

33. Pärnu Mihkel Lüdigi nimeline Meeskoor (dirigent Evelin Mei) - II koht Eesti meeskooride konkursil C-kategoorias

34. Pärnu Muusikakooli neidudekoor „Argentum Vox“ (dirigent Toomas Voll) – kulddiplom ja I koht XVI rahvusvahelisel koorifestivalil „Venezia in Musica“ neidudekooride kategoorias

35. Pärnu naiskoor Linda (dirigendid Tiiu Künnapas ja Külli Kelu) - I koht ja eripreemia kohustusliku laulu parima esituse eest VII Eesti nais-ja neidudekooride võistulaulmisel C-kategoorias

36. Rakvere Reaalgümnaasiumi lastekoor (dirigent Elo Üleoja) – hõbediplom ja III koht VIII rahvusvahelisel koorifestivalil Kaunas Cantat lastekooride kategoorias

37. Rapla Ühisgümnaasiumi noortekoor Mitte-Riinimanda (dirigent Urve Uusberg) – II koht XIV Eesti Kammerkooride Festivalil Tartus D-kategoorias

38. Saue Noorte Meeste Koor (dirigent Elviira Alamaa) – II koht Eesti meeskooride konkursil noormeestekooride kategoorias

39. Segakoor Keravälk (dirigent Mikk Kaasik) – II koht rahvusvahelisel koorifestivalil Lauluragin Valgas

40. Tabasalu Muusikakooli puhkpilliorkester (dirigent Valdo Rüütelmaa) – III koht Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril Tallinnas B-grupis

41. Tabasalu Ühisgümnaasiumi MA-MU lastekoor (dirigent Piret Puusta) – hõbediplomid ning vastavalt I, III ja II koht lastekooride, pop-folk ja kaasaegse muusika kategooriates II rahvusvahelisel Lorenxo Di Medici koorifestivalil Firenzes

42. Tallinna Inglise Kolledži neidudekoor (dirigent Margot Peterson) – III koht XIV Eesti Kammerkooride Festivalil Tartus B-kategoorias

43. Tallinna Huvikeskus Kullo lastekoor Raduga (dirigendid Natalja Kuzina ja Jelena Orlova) – kulddiplom ja IV koht V rahvusvahelisel koorikonkursil Riva del Gardas lastekooride kategoorias

44. Tallinna Linnatranspordi puhkpilliorkester (dirigent Andres Avarand) - I koht Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril Tallinnas C-grupis

45. Tallinna Meestelaulu Seltsi Türnpu Meeskoor (dirigent Ene Kangron) - II koht Eesti meeskooride konkursil C-kategoorias

46. Tallinna Reaalkooli segakoor (dirigent Eve Karp) – I koht ja kulddiplom rahvusvahelisel koorifestivalil Slovakia Cantat Bratislavas noorte segakooride kategoorias

47. Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor (dirigent Peeter Perens) - II koht Eesti meeskooride konkursil A-kategoorias

48. Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor (dirigendid Aivar Leštšinski ja Jana Perens) - II koht ja eripreemia kohustusliku laulu parima esituse eest VII Eesti nais-ja neidudekooride võistulaulmisel A-kategoorias

49. Tallinna Tehnikaülikooli kammerkoor (dirigent Ilmars Millers) - kulddiplom ja III koht Grand Prix’ voorus VIII rahvusvahelisel koorifestivalil Kaunas Cantat segakooride kategoorias

50. Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester (dirigendid Tarmo Kivisilla ja Diana Mäeväli) - I koht Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril Tallinnas D-grupis


51. Tallinna Tuletõrjeühingu puhkpilliorkester (dirigent Aigar Kostabi) - II koht Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril Tallinnas D-grupis

52. Tallinna Ülikooli vilistlasnaiskoor Helia (dirigent Linda Kardna) - III koht, eripreemiad kohustusliku laulu parima esituse ja ilusa emakeele eest ning dirigendipreemia VII Eesti nais-ja neidudekooride võistulaulmisel B-kategoorias

53. Tapa Linna Orkester (dirigent Priit Rusalepp) - III koht Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril Tallinnas D-grupis

54. Tartu Akadeemiline Meeskoor (dirigent Kuno Kerge) –
• I koht Eesti meeskooride konkursil A-kategoorias
• I koht ja kulddiplom meeskooride kategoorias ning V koht ja hõbediplom rahvamuusika kategoorias rahvusvahelisel koorifestivalil Canta al Mar Calellas (Hispaania)

55. Tartu Mart Reiniku Kooli puhkpilliorkester (dirigendid Jaan Tilgar ja Aveli Paide) - II koht Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril Tallinnas A-grupis

56. Tartu neidudekoor Kurekell (dirigent Vilve Maide) –
• III koht ja eripreemia kohustusliku laulu parima esituse eest VII Eesti nais-ja neidudekooride võistulaulmisel neidude A-kategoorias
• Kulddiplom ja II koht V rahvusvahelisel koorikonkursil Riva del Gardas neidudekooride kategoorias
• Kulddiplom ja II koht noortekooride kategoorias ning kulddiplom ja II koht vaimuliku muusika kategoorias XIII rahvusvahelisel advendi-ja jõululaulude festivalil Bratislavas

57. Tartu Noortekoor (dirigent Markus Leppoja) – I koht ja eripreemia kohustusliku laulu parima esituse eest rahvusvahelisel koorifestivalil „Laudate Dominum“ Vilniuses

58. Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor (dirigent Triin Koch) – I koht ja dirigendi eripreemia VII Eesti nais-ja neidudekooride võistulaulmisel A-kategoorias

59. Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori vilistlaskoor (dirigent Ülle Sakarias) – I koht nais- ja meeskooride kategoorias VIII rahvusvahelise koorifestivali „Tšernomorski Zvutši” Bulgaarias.

60. Tartu Üliõpilassegakoor (dirigent Küllike Joosing) – III koht ja hõbediplom segakooride kategoorias ning IX koht ja kulddiplom vaimuliku muusika kategoorias rahvusvahelisel koorifestivalil Canta al Mar Calellas (Hispaania)

61. Tõrva Kammernaiskoor (dirigent Maie Kala) - II koht VII Eesti nais-ja neidudekooride võistulaulmisel C-kategoorias

62. Tütarlastekoor Canzone (dirigendid Ulrika Grauberg ja Eneken Viitmaa) – I koht ja kulddiplom noortekooride kategoorias ning II koht ja kulddiplom vaimuliku muusika kategoorias II rahvusvahelisel koorifestivalil Korful (Kreeka)

63. Viljandimaa Kammerkoor (dirigent Killu Rikker) - III koht ja parima dirigendi eripreemia XIV Eesti Kammerkooride Festivalil Tartus B-kategoorias

64. Võru Muusikakooli mudilaskoor Ritsik (dirigendid Kersti Juurma ja Maire Nirk) – kuldmedal ja II koht VII rahvusvahelisel koorifestivalil Gdanskis (Poola)

65. Väägvere Pasunakoor (dirigendid Priit Sonn ja Kersti Perandi) - II koht Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril Tallinnas B-grupis

66. Üle-eestiline neidudekoor Leelo (dirigent Külli Kiivet) –
• I koht ja eripreemia kohustusliku laulu parima esituse eest VII Eesti nais-ja neidudekooride võistulaulmisel neidude B-kategoorias
• Grand Prix, I koht ja kuldmedal naiskooride kategoorias, III koht ja kuldmedal rahvamuusika kategoorias ning parima dirigendi preemia Külli Kiivetile II rahvusvahelisel koorifestivalil Korful (Kreeka)

67. Üle-eestiline tütarlastekoor Ilmalilled (dirigendid Ave Sopp ja Vilve Maide) –
• I koht ja dirigendipreemia VII Eesti nais-ja neidudekooride võistulaulmisel neidude B-kategoorias
• III koht ja kulddiplom lastekooride kategoorias ning III koht ja kulddiplom rahvamuusika kategoorias rahvusvahelisel koorifestivalil Porečis (Horvaatia)


kooride-saavutused, Eesti Kooriühing Kooriühing kooriyhing, kooride-saavutused
Kuulutused

Kodulehe valmistamine: Amelia IT PartnerEESTI KOORIÜHING     Roosikrantsi 13, 10119 Tallinn      Telefon: 627 44 51 & 627 44 50      Faks: 627 4459     kooriyhing@kooriyhing.ee     Avatud E-R: 9.00 - 17.00